• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ortadoğunun en popüler lideri Erdoğan
13 Temmuz 2012 Cuma 11:00

Ortadoğu'nun en popüler lideri Erdoğan

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir araştırma merkezinin bazı Müslüman ülkelerde yaptığı ankete göre, Türkiye, Ortadoğu'da demokrasiye en fazla katkıda bulunan ülke olarak görülüyor.
Amerika Birleşik Devletleri'nde bir araştırma merkezinin bazı Müslüman ülkelerde yaptığı ankete göre, Türkiye, Ortadoğu'da demokrasiye en fazla katkıda bulunan ülke olarak görülüyor. En popüler lider ise Erdoğan.
 
ABD'deki Pew araştırma merkezinin 6 Müslüman ülkede yaptığı ankete göre, Türkiye, Ortadoğu'da demokrasiye en fazla katkıda bulunan ülke olarak görülürken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da en popüler lider konumunda yer alıyor. Merkezin daha geniş kapsamlı 21 ülkeyi içeren, 'Bahar 2012 Küresel Tutumlar Projesi'nin bir bölümünü oluşturan araştırmadan, Müslüman ülkelerin Türkiye ve Başbakan Erdoğan'a bakışıyla ilgili de çarpıcı sonuçlar çıktı. Lübnan, Türkiye, Mısır, Tunus, Ürdün ve Pakistan'da yapılan anketlere dayanan araştırma, Pakistan hariç tüm diğer ülke halklarının, Türkiye'yi, Ortadoğu'da demokrasiye en fazla destek veren ülke olarak gördüğünü ortaya koydu.
 
EN POPÜLER LİDER ERDOĞAN
 
Araştırmaya katılan Mısırlıların yüzde 78'i, Tunusluların yüzde 74'ü, Ürdünlülerin yüzde 70'i ve Lübnanlıların yüzde 49'u, Türk hükümetinin Ortadoğu'da demokrasiye en fazla yararı dokunan hükümet olduğu yönünde görüş bildirdi. Pakistan halkı ise yüzde 52'yle, demokrasiye en fazla katkıyı Suudi Arabistan hükümetinin sağladığını düşünüyor. Araştırmaya katılan ülkelerden gelen sonuçların ortalamasına göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 65 ile en popüler lider.  AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA