• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnek sosyal proje
13 Ağustos 2012 Pazartesi 12:47

Örnek sosyal proje

Meram Belediyesi'nin önemli sosyal projelerinden biri olan Yalnız Değilsiniz projesi ile ilçede yaşayan 65 yaş ve üzerindeki yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere evlerinde hizmet veriliyor.
Meram Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Meram’da yalnız yaşayan yaklaşık 200 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor.

Mahalle muhtarlarının da yardımı ile tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıların evlerine gidilerek tüm ihtiyaçları gideriliyor. Belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar için dosya açılarak sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra ev temizlikleri yapılıyor. İhtiyacı olanlara gıda paketi ve diğer ev eşyaları veriliyor.

 Yaşlıların sosyal hayata katılmalarını sağlamanın çağdaş toplumun gereklerinden biri olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Yaşlılarımız geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür. Hayat tecrübeleri ve kültürleriyle herkesin yolunu aydınlatırlar. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri vererek bunu en önemli töre ve gelenek haline getirmiştir. Bu saygı, sağlam ve güçlü bir toplum oluşturmuştur. Belediye olarak yaklaşık 1,5 yıldır sürdürdüğümüz “Yalnız Değilsiniz” projesi ile yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız olmadıklarını hatırlatıyoruz. Mahalle muhtarlarımızın yardımı ile toplam 200 kişi tespit ettik. Yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçları giderildiği gibi belediyemiz tarafından özel bir hastanede de tedavileri yaptırılıyor” diye konuştu. 
Bu proje ile; çeşitli vesileler ile kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılarımıza hak ettikleri hizmeti vermeye gayret ettiklerini belirten Başkan Kalaycı, “Yaşlılarımıza hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Sosyal içerikli projelerimiz devam edecek” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA