• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnek şehir Konya
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:55

Örnek şehir Konya

Okullar Hayat Olsun Projesinin İstanbulda yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, projede çok güzel örnekler sunulduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediye...
Okullar Hayat Olsun Projesi’nin İstanbul’da yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, projede çok güzel örnekler sunulduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti. Başkan Akyürek de, projenin ailelerin sosyal hayata katılmasına, mahallenin okulla bütünleşmesine vesile olduğunu belirterek, tüm belediyelerin projeye sahip çıkmasını istedi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol gereği ilk kez pilot şehir Konya’da uygulamaya konulan “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin değerlendirme toplantısı İstanbul’da yapıldı.
Toplantıya, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları ve Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
Okullar Hayat Olsun Projesi’nin eğitim sistemindeki demokratikleşme ve esnekleştirmenin bir yansıması olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, proje kapsamında okulların vatandaşlara açıldığını, onların istek ve ihtiyaçlarına göre kullanıldığını dile getirdi.
KONYA BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Okullar Hayat Olsun Projesi’nde çok güzel örnekler sunulduğunu, bu işe kendini adamış belediye başkanları olduğunu kaydeden Bakan Dinçer, “Bu konuda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza özellikle teşekkür ediyorum.
Onlar bu işe sahiplenmeseydiler bu proje başarılı olmazdı. Bütün belediye başkanlarımız eğer eğitime sahip çıkarlarsa Türkiye’de eğitim sorunu kalmayacağını bize gösterdiler” dedi.
MAHALLE OKULLA BÜTÜNLEŞTİ
Toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, okulların evlerden daha bakımlı olması gerektiğini belirterek, okullardaki fiziki mekanlarla çocukların iyi yetişmesinin bağlantılı olduğunu söyledi. Okullar Hayat Olsun Projesi’nin ailelerin sosyal hayata katılmasına, mahallenin okulla bütünleşmesine vesile olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, proje ve eğitimdeki büyük gelişim nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e Milli Eğitim camiasına teşekkür etti.
Belediyelerin tamamının bu projeye sahip çıkmasını sağlamak gerektiğini vurgulayan Başkan Akyürek, “Okullaşma oranında, sınıf sayısında, okul mevcutlarıyla ilgili konularda belediyeler devreye girmezse problemlerin çözülmesi mümkün değil” dedi.
BAŞKAN AKYÜREK TOPLANTIYI DEĞERLENDİRDİToplantının ardından bir değerlendirme yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplantıda Okullar Hayat Olsun Projesi konusunda Konya modeli üzerinde bir sunum yaptıklarını vurgulayarak, projenin güçlenerek devam ettirileceğini, şehrin her mahallesinde bu kapsamda eğitim çalışmaları başlatılacağını söyledi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA