• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önümüzde iki yol var birini seçin
27 Aralık 2013 Cuma 15:40

"Önümüzde iki yol var birini seçin"

Bir dizi tesisin açılışını yapmak üzere Sakarya'da bulunan Başbakan Erdoğan, tekrardan oynanan oyuna dikkat çekti ve ''Önümüzde iki yol var, ya kaybedeceğiz ya da kazanmaya devam edeceğiz'' dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;
 
Burada 528 milyon liralık yatırımı Sakarya'ya kazandırmış olacağız. Dün kabinede yaptığımız değişiklik ile bir Sakarya milletvekilimizi Bakan yaptık. 
 
Tarihe baktığınızda Türkiye'nin her alanda kan kaybettiğini ve geriye gittiğini görüyorsunuz. Türkiye'nin kaybettiği dönemlerde birileri muhakkak kazanmıştır. Türkiye'nin istikrar dönemlerinde de birileri kaybetmiştir.
 
BİRİLERİ 642 TRİLYONDAN MAHRUM KALDI!
 
İstikrar ve güvenin sağlam olduğu bir ülkede faizler düşer, üretim ve istihdam artar. İşte biz bu doğrultuda 11 yılda faizleri düşürerek 642 trilyon kazandık. Bu para Türkiye'nin 2 yıllık bütçesi. Şöyle söyleyeyim bu parayla ülkemize 117 Marmaray yaptıracak para kasamızda kaldı. Bu paralarla yollar, barajlar, okullar yaptırdık. Tabi biz bu parayı kaybetmeyince birileri bu paradan mahrum oldu ve çıldırdı. İşte bu durum birilerini rahatsız etti...
 
Bu fırsatçıları rahatsız ediyor. Türkiye 30 yıldır terörle mücadele ediyor. Her gün yüreklerimiz yandı. Terör, biz çözüm sürecini hayata geçirene kadar bitmedi. Biz daha partimizi kurarken teşhisimizi de ortaya koymuştuk. Güvenlik tedbiriyle terör çözülmez. Terörün uluslararası bazı rant çevrelerini zengin eden bir durumu var. Terör varsa silah satabiliyorlar.Dün Libyalı bir dostum yanımdaydı. 'Şu anda 22 milyon silah var' dedi. Halkta olan silah bu, orduda olan değil. Libya'nın nüfusu 6 milyon. Libya, çok ciddi bir tehdit altında.
Onun için terör varsa, turist gelmez, terör varsa faizler yükseliyor. İşin içte bu sorunu çözmeniz yetmiyor bir de bu bataklıktan çıkarmak gerekiyor.
 
ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VAR
 
Önümüzde işte böyle bir yol var. Ya Türkiye eskiye dönecek ve kaybedecek, ya da kaldığı yerden devam edecek ve birileri kaybedecek. Son zamanlarda yolsuzluk adı altında başlatılmış operasyonlar yeni Türkiye'nin inşasını engellemeye yönelik çabalardır. Burada yolsuzluğa bulaşanlar varsa bunlar ortaya çıkacak. Birileri yetimin hakkını yiyorsa bunun hesabını önce biz sorarız. Ancak iftira at izi kalsın şeklinde davrananları da ifşa etmek bizim görevimizdir. Olmayan birşeyi varmış gibi göstermek, masum insanları bu ülkenin girişimcilerini zan altına almaya kimsenin hakkı yok!
 
HSYK SUÇ İŞLEDİ
 
Örneğin, şu anda bazı medya organlarına gizlilik esaslı olan dosyaları servis etmek hukukun neresinde yazıyor? Başsavcı akşam bunu açıkladı. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. HSYK da suç işledi. Yaptıkları açıklamayla Anayasa'nın 138. Maddesi'ne aykırı hakaret ediyorlar. Peki bu HSYK'yı kim yargılayacak? Öyle bir yetkim olsa anında yargılayacağım. Kim yargılayacak biliyor musunuz? Millet yargılayacak.
 
Ya millet ya zillet...Milletin vicdanı çok önemli. Olmayan şeyi varmış gibi göstermek bunun üzerinden medyaya servis yapmak masum insanları tertemiz iş adamlarını zan altına sokmaya kimsenin hakkı var mı? Şahsım da dahil...
 
'HUKUKTAN YANAYIZ, KANUNDAN YANA DEĞİL'
 
Hukuk başka bir şeydir, kanun başka bir şeydir. Biz hukuktan yanayız, kanundan yanayız, kanundan değil. Eğer kanun hukuka ters düşüyorsa orada sıkıntı var.'BÖYLE BİR SAVCI YÜZ KARASIDIR'
Bir savcı mahkeme önünde basına açıklama dağıtır mı? Böyle bir savcı yüz karasıdır. Bunu başkaları yapıyor. Demek ki, sende de böyle esintiler var. HSYK, sen bu zatla ilgili ne yapacaksın? Suç duyurusunda bulunuyorum. Biz hem yasama hem yürütmeyiz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, yargının değildir.
'SON KEZ SALDIRIYORLAR'
 
Yeni Türkiye ideali çok ciddi bir saldırıya maruz kalmış durumda. Eski Türkiye'den rant devşirenler yeni Türkiye'ye karşı direniyor. Bu direniş son direniş, son kez saldırıyorlar. Son kez ellerindeki tüm imkanları kullanıyorlar. Allah'ın izniyle biz bu direnişi de yerle yeksan edecek inşallah eski Türkiye'nin kapısını tamamen kapatacağız.
Bu saldırı Allah korusun, başarıya ulaşacak olsa yarın aynı saldırı başka bir hükümete tekrarlanacak, çünkü rant var. Bu saldırı başarısız olursa Türkiye'de milli irade hiçbir zaman tehdit edilmeyecek.
'KAOS LOBİSİ KAYBEDECEK'
 
Bu süreçten millet olarak çok daha güçlenmiş olarak çıkmış olacağız. 2023'e ilerleyeceğiz. Faiz lobisi kaybedecek, terör lobisi kaybedecek. Kaos lobisi kaybedecek.
 
Kaynak: Haber7
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA