• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onların okulları onlara kalsın!
11 Mart 2014 Salı 10:26

Onların okulları onlara kalsın!

Yeni Haber - Hamdi Bağcı

17 Aralık operasyonuyla başlayan süreçte Başbakan Erdoğan’ın “Gerekirse çocuklarınızı paralel yapının okullarından alın” çağrısına ilk cevap Konya’dan geldi. Ekol Koleji, paralel yapıya ait okullarda sorun yaşayan ve oralarda bulunmak istemeyen öğrencilere ücretsiz eğitim vereceğini açıkladı

Ekol Koleji, aldığı kararla bu sene için cemaat okullarında sorun yaşayan aileler için ücretsiz eğitim verecek. Kendilerinin bir eğitim kurumu olduğunu ifade eden Ekol Koleji Müdürü Mehmet Birekul amaçlarının öğrencilerinin mağdur olmaması olduğunu söyledi. Ekol Koleji, bu sene için okullarında sorun yaşayan ve cemaatin okullarından çocuklarını almak isteyen, aileler için ücretsiz eğitim verecek.

“BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ”

Paralel yapıya karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durduklarını belirten Ekol Koleji Müdürü Mehmet Birekul, cemaat okullarında sorun yaşayan, oralarda bulunmak istemeyen, mağdur olan ailelere yardımcı olabilmek için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, bu velilere ve çocuklarına kucak açacaklarını söyledi. Elindeki imkânları en iyi şekilde kullanacaklarını ifade eden Birekul, “Elimizdeki imkânları kullanarak hiç kimsenin mağdur olmaması için, gerekirse de ücretsiz alalım dedik. Dershanemiz yok ama ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisemiz var. Bu okullarımıza gerekirse cemaat okullarında sorun yaşayan aileler için yönetim kurulumuzda bu sene için ücretsiz eğitim verme konusunu görüştük ve karar aldık… Onların mağdur olmaması için kendilerini yalnız hissetmemesi için imkânlarımız doğrultusunda hareket ediyoruz” diye konuştu.

"BİZ EĞİTİM KURUMUYUZ ve SiYASET ÜSTÜYÜZ"

Cemaat okullarında rahatsizliklar olabilecegini düşündüklerini belirten Mehmet Birekul, “Biz bir eğitim kurumuyuz. Siyasetin üzerindeyiz, siyaset bizi ilgilendirmiyor fakat bu durumu biz siyaset üstü görüyoruz. Temel gayemiz memleketine sahip çıkan öğrenciler yetiştirmek. Eğitim öğretim amaçlı bir kuruluşuz. Öğrencilerimizi hem pozitif ilimler anlamında en üst düzey üniversiteler için yetiştiriyoruz. Hem de sosyal etkinliklerimizle, değerler eğitimi projelerimizle, yabancı dil anlayışımızla da sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Temel hedefimiz herhangi bir kuruluş, cemaat ya da vakfa bağlı kalmadan bu milletin kendi öz değerlerine sahip öğrenciler yetiştirmektir. Bu işe de inandık.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Haber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA