• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önemli olan boy değil soy!
16 Ağustos 2010 Pazartesi 00:01

Önemli olan boy değil soy!

CHP ve Başbakan Erdoğan arasındaki boy polemiği devam ediyor.
Gaziantep'te referandum mitingi kapsamında halka seslenen Erdoğan, boy polemiğini devam ettirdi. Başbakan Erdoğan, 'Onlar tutturmuş Başbakan'a soruyorlar. Boyun kaç? Benim boyum 1.85. Al tepe tepe kullan. Önemli olan boy değil, önemli olan soy...' diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:
Yıllar boyunca Türkiye sanal korkularla uğraştı. Türkiye içine kapattılar. Ne dediler Türkiye'nin 3 tarafı denizlerle 4 tarafı düşmanlarla çevrili dediler.

SURİYE İLE SINIRLARI KALDIRDIK
Biz geldik Gaziantepliler bilir Suriye ile oturduk konuştuk. Esad kardeşimle ekonomiden sanata bir çok konuda iş birliği anlaşmaları imzaladık. Suriye ile aramızdaki vizeleri kaldırdık mı? Şimdi benim Antepli vatandaşım pasaportunu cebine koyup Halep'e gidiyor. Soruyorum, kim kazandı? Antep kazandı, esnaf kazandı, tüccar kazandı.

BİZ BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ
Korkuyla hareket edenler hiç bir zaman adım atamadılar. Biz büyük düşünüyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz.

7 yıl önce bu Gaziantep neydi bugünkü Gaziantep ne? Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, toplu konutta, enerjide ne oldu. Bunlara bakın. Ve bizler bu ülkede bir şeyi ortadan kaldırdık. Benim vatandaşım tezeklerden yapılmış evlerde oturmaya mecbur değil.

EĞER TOKİ HAKSIZ FAİZ ALIRSA TOKİ BAŞKANIMI GÖREVDEN ALIRIM
Utanın utanın. Ne diyorlar TOKİ faiz bindiriyor. Eğer bunu ispat ederseniz ben TOKİ Başkanımızı görevinden alırım. Asla faiz yoktur. Enflasyon dışında bir ek ücret yoktur. bugüne kadar ben TOKİ'dem oturanlardan duadan başka bir şey duymadım. Dilekolay 430 bin konut inşaa halinde bunun 330 binini sahiplerine teslim ettik. Bunu ne ana muhalefeti yapabilir ne de yavru muhalefet yapabilir. Bizim Anadolu'da bir söz var ya, Makaram sarı bağlar kız söyler gelin ağlar. Bunlar daha çok patinaj yaparlar. Türkiye'yi paçalarından tutup aşağıya çekmek için var gücüyle asılıyorlar.

Gaziantepli kardeşlerim sana 12 Eylül'de sandıkta nasıl evet denildiğini bu halk sana gösterecek. 12 Eylül'de ya darbe anayasası ya da milletin anayasası.

12 Eylül'de yeniden büyük Türkiye'ye evet diyeceksiniz. İtibarlı ve saygın Türkiye'ye evet diyeceksiniz.

CHP, MHP ve BDP arasında cesur insanlar çıkıyor ve ne diyorlar, evet diyorlar. Cesur yürekler ortaya çıkıyor ve aklın yolu evet diyorlar. Biz ucuz politikaların içerisinde değiliz. Bundan sonra da olmayacağız.

Onlar tutturmuş Başbakan'a soruyorlar. Boyun kaç? Benim boyum 1.85. Al tepe tepe kullan. Önemli olan boy değil, önemli olan soy...

Şimdi sen anayasa paketine neden hayır diyorsun onu açıkla. Şimdi çıkmış yüzde 10 barajı bu pakette var mı diyor? Sen bunu konuştun mu bizimle?

Biz bu paket yeterli demiyoruz.. Ama büyük değişimin kapısını aralıyoruz.

Hukuk artık birilerinin arka bahçesi olmayacak. Üstünlerin hukuku sona erecek hukukun üstünlüğü olacak.

Anayasa Mahkemesi'nin yapısını değiştirmeye evet mi?

Biz 7.5 yıl boyunca Gaziantep'i her anlamda destekledik.

TOKİ aracılığıyla Antep'e 8 bin 200 konut inşaa ettik .Yolda gelirken konutları gördüm. Dedim 7 yıl önce neydi şimdi ne.

Bu zamana kadar iktidara gelenler yan gelip yattılar. Nerede yattılar, Ankara'da yattılar. O zaman yakacak gazları yoktu. Paltolarına sarılıp evde yattılar. Birileri laf üretir birileri de iş. İşte bizim farkımız bu.

12 Eylül inşallah Türkiye için Gaziantep için bir milat olacak. Gelin demokraside bem beyaz bir sayfa açalım. Her evet özgürlüğe, adalete, demokrasiye, hukuka davettir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA