• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Önder Sav koltuğunu Batuma devretti
09 Kasım 2010 Salı 10:33

Önder Sav koltuğunu Batum'a devretti

Önder Sav Genel Sekreterlik koltuğunu Süheyl Batum'a devrederken 'kimseye kırgın değilim' dedi.
10 yıl 28 gün sürdürdüğüm genel sekreterlik görevinden ayrılıyorum.

Burada sevinçli, onurlu günlerim geçti. Kimi zaman seçimlerin yarattığı hüznü bölüştük. Bir sitem olarak algılamayın, zaman zaman basın yayın organlarından yanlı yansız, acımalı acımasız pek çok eleştiriye maruz kaldım. Çok sabırlı davranmayı önemsedim.

Partinin zedelenmemesi için pek çok şeyi hoşgörüyle karşıladım.

Bu odanın tarihi bir önemi var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklediğimi bu odada açıklamıştım. Önümüzde yapacağımız pek çok iş olduğunu düşünerek yola koyulduk

Beni Genel Sekreter olarak öneren Deniz Baykal’a ve bu görevi sürdürmemi isteyen Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederim. Biz bir aileyiz aile arasında tartışmalar olabilir. Ama kol kırılır yen içinde kalır. Sevgili Uğur Mumcu’nun dediği gibi yenişmez tek güç halkımızla tek güç yürümeye devam etmeliyiz. Şu aşamada hiç kızgınlık ya da küskünlüğüm yok. Kimse de kızgın ya da küskün olmamalı.

Böyle bir görevi değerli siyaset ve bilim adamı Süheyl Batum’a devrederken büyük bir iç huzuru iç rahatlığı içindeyim. Kendisine başarılar diliyorum. Benim bir katkım olacaksa kendisine yardıma hazırım. Sayın Kılıçdaroğlu’na da bir nezaket ziyareti yapmayı düşünüyorum.

Süheyl Batum ise şunları söyledi:

Sayın Önder Sav, kendileriyle siyaset yapmaktan onur duyduğum biridir. Bugün bir devir teslim töreni için buradayız. Çok değerli genel sekreterden görevi teslim alıyorum. Bundan birkaç gün önce Sayın Bülent Ecevit’in anısına düzenlenen törende birlikteydik. Bugün de Atatürk’ün huzuruna gideceğiz. Bu, CHP’nin kökeninin, yolunun nereden geldiğini çok açıklıkla gösteren bir göstergedir.

Bu devir teslim töreni bu uzun yolda sadece bir aşamadır. Hepimiz için hem duygusal hem de önemli bir an. CHP’yi ve Türkiye’yi çok daha ileriye götürmeyi hedefleyen ekibin yöneticilerinden biri oluyorum. Sayın Sav’a bana yapacağı yardımlardan ötürü şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA