• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Omuzlar üzerinde yükselmeye layık Türk Kadınıdır
08 Mart 2013 Cuma 13:47

'Omuzlar üzerinde yükselmeye layık Türk Kadınıdır'

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl başkanı Av. Tarık Taşcı, Toplumumuzun göz ardı edilen ancak hepimizin gözlerini hayata açtığı andan bizleri hayata tutundurmaya çalışan, sevgileri ile...
Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl başkanı Av. Tarık Taşcı, “ Toplumumuzun göz ardı edilen ancak hepimizin gözlerini hayata açtığı andan bizleri hayata tutundurmaya çalışan, sevgileri ile saygıları ile bize hayata bağlayan kadınlarımızın önemi üzerinde bir kez daha durmamıza olanak sağlayan Kadınlar günüdür.
Hz. Mevlana’nın ”Kadın Hak nurudur. Sevgili değil. Kadın sanki yaratıcıdır. Yaratılmış değil” sözlerinden hareketle kadınların ayrıcalığını, Yaradan nezdindeki önemini açıklamaktadır. Kadınlarımız cana can katandır, bir toprak misali bereketle evladına can verendir, onu koruyan kollayandır. Bulundukları her ortamda üstlendikleri vazifeleri şerefli bir şekilde yerine getiren kadınlarımızın ellerinin değdiği her yer de güzellik, nur, sabır, şefkat ve emek vardır. Ailelerini ayakta tutabilmek için elleri nasır tutan; şehit evladını toprağın altına koyarken başı dik duran, genci yaşlısı demeden bu vatan kurtarmak için çalışan, bizleri duaları ile ayakta tutan kadınlarımız memleketimizin ve milletimizin ruhu olmuştur.
Yüce Allah (c.c)’nin bizlere emaneti olan kadınlarımızın eşit, onurlu, saygın bir konumu olmalıdır. Bu önemli günün aracılığıyla, sokak ortasında katledilen, töre adı altında kıyılan kadınlarımıza Allahtan rahmet diliyor, kadınlarımıza uzanan kirli ellerin hak ettikleri cezayı almaları ile böyle vahşetlerin bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyor ve kadınlara yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyoruz.
Omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layık kahraman Türk kadınının Kadınlar Gününü tebrik eder, hepsini hürmetle selamlarım
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA