• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Faruk Okka: Değerlerinizden taviz vermeyin
11 Ocak 2019 Cuma 12:22

Ömer Faruk Okka: Değerlerinizden taviz vermeyin

Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından MÜSİAD brifing salonunda düzenlenen programa MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka konuk oldu. Başkan Okka, MÜSİAD kültürü ve MÜSİAD’ın gençliğe katkılarını anlattı.

Çok sayıda Genç MÜSİAD üyesini katıldığı konferansta konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “2000 yılında temeli Konya’da atılan Genç MÜSİAD, bugün önemli bir noktaya gelmiştir. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ve en yaygın Genç işadamları yapılanmasına dönüşen Genç MÜSİAD’ın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. MÜSİAD’ın en büyük değerlerinden biri olan Genç MÜSİAD, bizim adeta göz bebeğimizdir. Geleceğimiz bizim gençlerimizdir, en büyük beşeri sermayemiz de gençlerimizdir. Genç nüfusun potansiyeli ve enerjisi yüksektir. Gençlerimizi doğru yönlendirebilirsek, yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Gençlerimizi doğru yönlendirmemiz ve potansiyellerini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunu da gerçekleştirebileceğimiz yerler oldukça azdır. Bildiğiniz gibi, millet olarak yakın geçmişte bir 15 Temmuz travması yaşadık. Bu süreçte, bağımsız olmayan zihinlerin, yönlendirmeye açık iradelerin, sorgulamadan tabi olan robotlaşmış insanların toplumlar için ne büyük bir tehlike olduğunu hep birlikte gördük. 15 Temmuz girişimini başarısız kılan en kritik etken ise, hiç kuşkusuz, o gece bağımsızlığına ve değerlerine yönelen saldırıyı fark ettiği anda, hiçbir yerden talimat beklemeden hür iradesiyle ve imanıyla, korkusuzca meydanlara dökülen Müstakil ruhlu insanların varlığıydı.

MÜSİAD, GENÇLERİMİZ İÇİN BİR OKULDUR

MÜSİAD, gençlerimiz için bir okuldur. Gençlerimizi iyi yetiştirebilmek için Genç MÜSİAD’a elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz. MÜSİAD da geçirdiğiniz her bir dakika sizler için birer kazançtır. Burada geçirdiğiniz her bir dakikanın boşa geçmediğini edindiğiniz tecrübeler ile ileride fark edeceksiniz. Önünüzde çok ciddi bir fırsat var. Özellikle kendinizi geliştirme ve önünüze koyduğunuz hedeflere ulaşma noktasında zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz. MÜSİAD’ın bütün imkânlarından da sonuna kadar faydalanmalısınız. Dünyada teknoloji her an değişmektedir. Bu değişime çok hızlı ayak uydurmalı ve değişimi yakalamalısınız. Ekonomimizi güçlendirmek için ileri teknoloji ve katma değeri yüksek olan üretime geçilmelidir. Bunları gerçekleştirebilmek için de donanımlı gençlerimizin bilgisine ihtiyacımız vardır.  Sizler her ne olursa olsun, hayatınız boyunca inandığınız değerlerden taviz vermemelisiniz. Doğru seçeceğiniz arkadaşlarınızla birlikte hareket etmelisiniz. Hayatınızda karşılaştığınız zorlukları birlikte üstesinden gelin. Ailenizle ve arkadaşlarınızla istişarelerde bulunun. Bunu sürekli hale getirmelisiniz. İstişareler hayr vardır. İstişaresiz karar almamaya çalışın. Unutmayın ki, inanırsanız, çalışırsanız ve azmederseniz mutlaka başarırsınız. Birlik ve beraberliğinizi bozmadan araştırmaya, geliştirmeye, üretmeye devam edin” dedi.

omer-faruk-okka-safa-botsali.jpg

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA