• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı
25 Ekim 2010 Pazartesi 14:00

Olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı

Karatay Belediyesi tarafından yaptırılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezinin temeli törenle atıldı
Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından yaptırılacak yarıolimpik kapalı yüzme havuzu ve gençlik merkezi'nin temeli düzenlenentörenle atıldı.

Karacihan Mahallesi'ne yaptırılacak tesisin temelatma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli,Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti KonyaMilletvekilleri, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, MeramBelediye Başkanı Serdar Kalaycı, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Karatay BelediyeBaşkanı Mehmet Hançerli, ilçenin ilk kapalı yüzme havuzu projesi için 1yıldır çalıştıklarını belirterek, "Kamulaştırma bedeli 2 milyon lirayamal olan tesis, 7 bin 465 metrekare alan üzerine kurulacak. Tesis içinde 900 metrekarelik yarı olimpik kapalı bir yüzme havuzu, sauna, Türkhamamı, fitness merkezi, vitamin bar, kafeterya ile spor alanlarıbulunacak. Buranın bize toplam maliyeti ise 6 milyon lirayı bulacak. 320 iş günü içinde bitirilmesini planladığımız bu merkezi 14 Ağustos 2011tarihinde açmayı planlıyoruz. Belediye olarak sadece bu değil, bunungibi bir çok tesisi ve toplu konutu ilçemize kazandırmanın mutluluğuiçindeyiz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli ise, temel atmadan çok kurdele kesme törenlerine daha çok önem verdiklerinibelirterek, "Eski zamanı hatırlarsak temeli atılan bir çok tesis,yıllarca üzerine tek tuğla konulmadan dururdu. Bizim hükümetimizdöneminde temelini attığımız her tesisin mutlaka kurdelesini dekesiyoruz. Biz ülkemize hizmet ediyoruz. Amacımız ise 2023 yılındaTürkiye'yi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına sokmaktır. Şu an bile en büyük 16. ekonomiyiz ve büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyoruz"şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri butonlarabasarak, yarı olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezi'nin temeline ilkharcı döktü
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA