• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ölçülmeyen şey yönetilemez
29 Aralık 2012 Cumartesi 11:27

'Ölçülmeyen şey yönetilemez'

Seydişehir Belediyesi'nin ''Seydişehir Yerel Dinamikler Ön Raporu'' Projesi, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından değerlendirildi.
Seydişehir Belediyesi'nin ''Seydişehir Yerel Dinamikler Ön Raporu'' Projesi, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından değerlendirildi.
     AB Proje Koordinatörü Filiz Şahin, yaptığı açıklamada, Seydişehir'in kültürel anlamda el sanatları, yöresel ürünler, yöresel tatlar, yayla turizmi, inanç turizmi, arkeolojik yapılar ve antik kentler açısından zengin bir ilçe olduğunu söyledi.
     Bu proje sayesinde ilçedeki tüm değerleri Türkiye'ye hatta dünyaya tanıtabilme imkanı bulacaklarını ifade eden Şahin, şunları kaydetti:
     ''Bu yerel dinamiklerin varlığı bilinmekte olup tanınırlığı ve sürekliliğinin sağlanması konularında çalışma yapılamadığı tespit edilmiştir. Ancak bunu yapabilmek için 'ölçülmeyen şey yönetilemez' inancıyla öncelikle durum tespitinin yapılması gerekmektedir. Projeyle hem Seydişehir için alternatif turizm kaynaklarını harekete geçirilecek hem de başta Seydişehir olmak üzere bölgemiz ve Türkiye için markalaşan üretim, tanınan turizm, artan istihdam olarak katma değer oluşturacaktır.''
     Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ise Seydişehir'in ekonomik, sosyal, kültürel hayatına son derece önemli katkılar sağlayacak olan bu projenin başarılı bulunmasından dolayı MEVKA yetkililerine teşekkür etti.
     Seydişehir Yerel Dinamikler Ön Raporu kapsamında ''Her Eve Bir Atölye'' projesi için fizibilite çalışmasının yapılacağını belirten Çat, şunları kaydetti:
     ''Antalya yolu üzerinde Seydişehir Belediyesi'ne ait olan 14 bin metrekarelik alanda proje oluşturulacak. Yerel ürünler, alışveriş merkezleri ve proje çıktısı olarak tasarlanan bilgilendirme ve yönlendirme levhaları yöremizin sahip olduğu yerel dinamiklerin farkındalığının yaşanmasına katkı sağlayacak. Bölgemizin rekabetçilik düzeyinin, cazibesinin, istihdamının artırılması, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve sosyo-kültürel yapının güçlendirilmesi çalışmalarını içeren proje için yol gösterici olacaktır.'
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA