• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ölçü-tartıda beyanname dönemi
18 Ocak 2012 Çarşamba 16:27

Ölçü-tartıda beyanname dönemi

Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu'na göre Karatay ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin...

Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu'na göre Karatay ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması ve beyanname verilmesi için, son günün 29 Şubat 2012 olduğunu belirtti.
 
Beyanname vermenin yasa gereği olduğuna dikkat çeken yetkililer, vermeyen mükelleflere ceza uygulamak zorunda kalınacağını açıklarken bilimum (Masa, İbreli, Baskül, Kantar, Elektronik, Asma, Litre, Metre ve kilogramlar v.b) ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir olmak üzere periyodik muayene-ayar ve damgalarının yapılması gerektiği için, Karatay’da bulunan tüm  damgalı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolü, Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılmaktadır.
  
Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğundan yapılan açıklamada  3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu'na göre 2012 yılı ölçü tartı aletleri beyanname verme işleminin 02 Ocak 2012 Pazartesi günü itibariyle başladığını ve halen devam etmekte olduğu bildirildi. Ellerinde elektronik, mekanik ölçü v.b tartı aletleri bulunan esnaf, pazarcı, işyeri sahipleriyle, resmi ve özel dairelerin Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğuna 29 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi. Kanunen muayene ve damgaları yaptırılmayan ölçü tartı aletlerini kullananlar hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
 
ÖLÇÜ TARTI ALETİ BEYANNAMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BİLGİLER:

1.    Müracaat sahibinin kimlik bilgileri
2.    Adres bilgileri
3.    Cinsi (Elektronik terazi, masa terazi, elekronik baskül v.b)
4.    Çekeri
5.    Markası
6.    Seri Numarası
7.    Telefon Numarası

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA