• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okul Zili Beyhekimde de Çaldı
17 Eylül 2013 Salı 15:04

Okul Zili Beyhekimde de Çaldı

Beyhekim Devlet Hastanesi, binlerce öğrencinin okullarıyla buluştuğu öğretim yılında hastane okulunun açılışını gerçekleştirerek , tedavi gören çocukların eğitimlerine devam etmesini sağladı.
Beyhekim Devlet Hastanesi, binlerce öğrencinin okullarıyla buluştuğu yeni eğitim  öğretim  yılında hastane okulunun dönem açılışını gerçekleştirerek , tedavi gören çocukların eğitimlerine devam etmesini sağladı.
 
Hastane Okulu’nun açılış programına Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi     Op.Dr.  Gökhan Darılmaz başta olmak üzere Beyhekim Devlet Hastanesi idari kadrosunun yanı sıra Mustafa Necati İlkokulu İdarecilerinden Mustafa Cura ve Şahin Öztürk, hastane öğretmenleri Meryem Kesim, Zekeriya Kaygısız, Nurhan Çalışkan, çocuk servis çalışanları ,tedavi gören çocuklar ve anneleri katıldı.
 
Açılış töreninde ilk olarak konuşma yapan Beyhekim Devlet Hastanesi Okulu öğretmenlerinden Nurhan Çalışkan  çocukların eğitim sürecinden kopmamaları  gerektiğine dikkat çekerek “Hastanede tedavi gören  yavrularımızın  normal hayatla bütünleştirecek en önemli çalışma kuşkusuz eğitimleridir. Bir çocuk için hele ki eğitime başladığı ilk yıllarda tüm dünyası okulu ve arkadaşları olur. Hastanede yatan evlatlarımıza böyle bir imkanın sunulması çocukların eğitimlerinin aksamamasını sağladığı kadar onların psikolojisini de etkileyerek son derece mutlu olmalarını sağlıyor.  Ben ve diğer arkadaşlarımda böylesi özel bir okulda görev almaktan  son derece  mutluyuz ”dedi.
 
Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr.  Gökhan Darılmaz ise  tüm öğrencilerin yeni eğitim- öğretim yılını kutladığı konuşmasında hastane okuluna büyük önem verdiklerini belirterek “Çocuklarımızın tedavisinde önceliğimiz yavrularımızdaki hastane korkusunu silerek onların isteyerek geleceği, iyileşme sürecini sıkıntısız atlatabileceği  bir hizmet sunmaktır. Bu amaç açıldığımız günden bu yana, gerek çocuk polikliniklerinin detaylı hazırlanmasına gerekse bekleme salonundaki oyun bölümünün yapılmasına öncelik verdik. Ayrıca  hastane okulunun açılması ve çocuk servisinin düzenlenmesi gibi birçok konuda çalışma yaptık. Okulların açılışında ve karne döneminde programlar gerçekleştirerek, belirli gün ve haftalarda ve özellikle milli bayramlarda çocuklarımız için etkinlik hazırladık. Çocuklarımızla ilgili her türlü çalışmaya itina gösteriyoruz,  onların yüzlerini güldürmek önceliğimizdir” dedi.  
 
Hastane okulunda tedavi gören öğrencilerin  hem sıkılmayacağı hem de eğitim sürecine rahatça devam edebilecekleri bir ortam oluşturulduğunu vurguladığı konuşmasına Darılmaz  “Sağ olsun hocalarımızda yavrularımıza büyük bir özveriyle yaklaşıyorlar. Hastane  okuluna başlamasıyla birlikte kendini daha çok geliştiren ve dışarıya göre daha başarılı olan çocuklarımız var. Biz evlatlarımızın derslerinin oldukça iyi olacağına inanıyoruz. Onların göstereceği gayret ve sonuçta elde edecekleri başarı tedavi görecek diğer çocuklarımıza da örnek olacaktır. Onların başarıları tedavi için hastanede yatan diğer çocuklara umut olacaktır”  dedi.
 
Planlanan ve kısa sürede hayata geçirilecek çeşitli projeler ile hastane okulunun çok daha iyi hizmet vereceğini dile getiren Beyhekim Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr.  Gökhan Darılmaz  çocukların annelerine de seslenerek “Minicik yürekleriyle okula başlamanın heyecanını taşıyan evlatlarınıza şüphesiz en büyük desteği sizler vereceksiniz. Siz moralinizi yüksek tutun ki yavrularınız daha mutlu olsun. Hastanede kalmayı daha sağlıklı olmak için gerekli olan bir süreç olarak değerlendirin. Bu zaman zarfında da bizlerde tedavilerin yanı sıra oyun odalarımızla, hastane okulumuzla ve yaptığımız etkinliklerle sizlerin yanında olacağız” dedi.
 
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açılışta çeşitli ikramlar sunularak Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Gökhan Darılmaz ve diğer idareciler çocuklarla birlikte halka atma  oyunu  oynadılar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA