• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okul öncesi öğretmenlere drama semineri
16 Haziran 2012 Cumartesi 14:20

Okul öncesi öğretmenlere drama semineri

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve Psikolojik Danışmanlık hizmetlerini sürdüren Gökhan Tekin, Fima Kırtasiye sponsorluğunda Konya ve ilçelerindeki okullarda...
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve Psikolojik Danışmanlık hizmetlerini sürdüren Gökhan Tekin, Fima Kırtasiye sponsorluğunda Konya ve ilçelerindeki okullarda görev yapan okul öncesi öğretmenlerine “ Okul öncesi drama uygulamaları “ konulu semineri verdi.
Selçuklu Diltaş İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen” Okul öncesi drama uygulamaları “ konulu semineri İzmir 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Gökhan Tekin, Konya ve ilçelerinde görev yapan yaklaşık 200 okul öncesi öğretmene 4 ayrı grupta verdi.
Seminerde Okul öncesi öğretmenlerine dramanın faydalarını hatırlatan Tekin, dramanın bir oyun olduğunu, oyunla her şeyin öğretilebileceğini bunun yanı sıra da eğitime olan katkılarından bahsetti. Kalabalık olmayan gruplarla çalışmalar yaptığını vurguladı.
Gökhan Tekin, drama üzerine sürdürdüğü araştırma ve yayına hazırlanan kitaplarından bahsederek “İletişim anlama ve anlatma çabasıdır” dedi. Okul öncesinde iletişimin çok önemli olduğunu sık sık vurgularken; -dokunmanın önemine- güven ve iletişim oyunlarında ise aşamaların önemine değindi. Çeşitli drama örnekleriyle konuyu akılda kalıcı şekilde anlatması öğretmenlerin beğenisini kazandı.
Tekin Türkiye’nin her ilinde seminerler verdiğini, araştırmalarını paylaşmaktan zevk aldığını söyledi. Gökhan Tekin önderliğinde drama çalışmasını canlandıran öğretmenler öğrenirken eğlendiklerini seminerin kendilerine çok şey kattığını dile getirdiler.
Katılımcı öğretmenlerle drama oyunlarını uygulamalı olarak canlandıran Tekin, seminer sonrası öğretmenlerden büyük alkış aldı. “İyi günde kötü günde yaşasın drama!” sloganıyla bütün elleri birleştirerek söz alan Gökhan Tekin’in, her zaman Konya’ya gelebileceğini bildirdi.
Fima Kırtasiye ve LETS eğitim danışmanı yetkilisi Öznur Cebrailoğlu “ Okul öncesi dram uygulamaları “ konulu seminerimiz ilginiz beklenenden çok olması bizi ve psikolojik danışmanımız Gökhan Tekin’i mutlu etmiştir. 4 ayrı grupta gerçekleştirdiğimiz seminerde öğretmenlerimize verilen seminerin faydalı olduğu kanısındayız. Emeği geçenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi
4 ayrı grupta gerçekleştirilen seminerler sonunda katılımcı okul öncesi öğretemenlere sertifika verildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA