• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmenlerimize saygı, minnet ve şükran borçluyuz
23 Kasım 2011 Çarşamba 12:18

Öğretmenlerimize saygı, minnet ve şükran borçluyuz

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, “Her türlü zorluğa rağmen bu zor ve meşakkatli görevi eksiksiz yerine getiren öğretmenlerimize destek olmak, yardımcı olmak, en azından dualarımızda onlara yer vermek bizim asli görevimizdir” dedi.
 “Bizim medeniyetimiz “bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen bir medeniyet.”  Ve bizim medeniyetimizin en itibarlı makamı tahsis ettiği meslek erbaplarından biri de elbette ki, öğretmenlerimizdir” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, mesajında şunları söyledi;
 “Hepimiz, inkâr edilmez ve asla unutulamaz bir şekilde öğretmenlerimize karşı borçluyuz. Bu asla ödenmeyen ve ödenmeyecek manevi borçluluk hali, bugünkü makam ve mevkisi, yaptığı iş her ne olursa olsun hepimiz için geçerlidir. Dün bizler öğretmenlerimizin rahle-i tedrisatından geçip hayata atıldık. Bugün de evlatlarımız o şefkat membaı, o bilgi pınarı, o eşsiz gayretin sahibi, fedakâr öğretmenlerimizin elinde hayata ve geleceğe hazırlanıyorlar.
 Üzerimizde hakkı ve emeği olan kendi öğretmenlerimize karşı nasıl saygı duyuyor, minnet duyguları taşıyorsak, bugünün eğitim neferlerine, tecrübelisiyle genciyle tüm öğretmenlerimize de aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu besliyoruz.
 Çünkü biz şunu biliyor ve şuna inanıyoruz; onlar genç Cumhuriyetimizin çıktığı kalkınma yolunda tarihi bir görevi başarıyla yerine getirdiler ve bilgili, yetişmiş ve donanımlı gençler yetiştirerek ülkemizin aydınlık geleceği için şartlar ne olursa olsun bu ülkenin evlatlarına hizmet etme kararlılığını dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedirler.
 Hem terörün hedefi olmalarına rağmen evlatlarını kaderlerine terk etmeyen, hem de yaşanan Van depreminde mesai arkadaşlarının kaybının acısını yaşamalarına rağmen öğrencilerinin üzerinden şefkat elini eksik etmeyen öğretmenlerimizin fedakârlıkları, özverileri, gayretleri ve şartlar ne olursa olsun geri adım atmama iradeleri bunun ispatıdır.  Hepimiz için hem eşsiz bir örnek hem de gurur kaynağıdır.
 Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her alanda ilerlemesi için katkı vermiş, katkı vermeye devam eden öğretmenlerimize saygı, minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, son Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerimiz ile birlikte ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanını bilim ışığı ile aydınlatan öğretmenlerimize inancımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA