• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmenlere 21. yy becerileri eğitimi
17 Mart 2014 Pazartesi 09:34

Öğretmenlere 21. yy becerileri eğitimi

Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliğiyle öğretmenlere yönelik tertiplenen eğitim seminerlerinin ilki Bursa'dan start aldı.

Bursa Hilton Convention Center'da gerçekleştirilen seminere Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Marmara Direktörü Mehmet Yıldız, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Sinem Vatanartıran, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile çok sayıda öğretmen katıldı. Seminerde hayat ve kariyer becerileri, 21. yüzyıl becerileri ve öğrenme, bilgi, medya ve teknoloji becerileri, 21. yüzyıl temaları ve temel dersler, standartlar ve değerlendirmeler ile öğrenme ortamları başlıkları ele alındı.

Seminerde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Biz Bursa'yı çok sevdik, yapacağımız işleri anlatmaya ilk Bursa'dan başlıyoruz. Tabii ki bunda milli eğitimin etkisi çok büyük. Biz her zaman eğitim diyoruz ve her zaman eğitimi konuşuyoruz. Sadece bizler değil, bütün dünya eğitimi konuşuyor. Çünkü 21. yüzyılda eğitimin nasıl olması gerektiği ile ilgili sadece eğitimciler değil, iş adamları da, politikacılar da, değişim ve dönüşüm zamanı geldiğini düşünüyor. Sürekli eğitim meselesini gündeme getiriyorlar. Biz Türkiye"de büyük bir eğitim grubu olarak Avrupa'nın en büyüğü, dünyanın da en üst sıralarında yer alan bir kurum olarak, dünyanın neresinde yenilik ve değişim varsa ülkemize getirmeye çalışıyoruz. Bunlardan en önemlisi, 21. yüzyıl becerileri nedir, bunu çocuklarımıza nasıl kazandırırız ve bu eğitimleri öğretmenlerimiz nasıl verebilir hususudur. Şunu biliyoruz ki, artık eğitimsiz kalkınma mümkün değil. Türkiye'nin bugün milli geliri 3 bin dolardan 10 bin doalara çıktı, ama 10 bin dolardan 20 bin dolara çıkışı önceki gibi kolay olmayacak" diye konuştu.

Öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri, Bursa'dan sonra 12 Nisanda İzmir, 26 Nisanda Adana, ve 17-24 Mayısta İstanbul'da yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA