• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretim üyeleri çok yanlış yapmışlardır
15 Ocak 2016 Cuma 21:37

'Öğretim üyeleri çok yanlış yapmışlardır'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine ilişkin, "Öğretim üyeleri çok yanlış yapmışlardır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine ilişkin, "Öğretim üyeleri çok yanlış yapmışlardır" dedi. 

Şahin, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Karabük'te, basın mensuplarının "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine ilişkin sorusunu yanıtladı.

Şahin, öğretim üyelerinin çok yanlış yaptığının altını çizerek, "Teröre ve teröristlere açıkça destek çıkmışlardır. Halbuki onlardan beklediğimiz devletimizin yanında, güvenlik güçlerimizin yanında yer almalarıdır, onlara destek vermeleridir, onları şevklendirmeleridir. Türkiye’yi bu terör belasından kurtulma konusunda ellerinden gelen çabayı göstermeleridir. Tam bunun aksini yapmışlardır. O nedenle şimdi gözaltına alındılar, 'bunun hesabı soruluyor' diye de hiç kimse şikayetçi olmasın" diye konuştu.

"Buna 'yakın tehlike' der hukuk"

"Çocuklara eğitim yoluyla bilgi aşılayan bir takım öğretim üyelerinin, millet adına devletin yapmış olduğu terörle mücadelede devletin ve güvenlik güçlerinin yanında değil terör örgütlerinin yanında olduklarını ifade eden açıklama yapmaları karşısında devletimiz ne yapmalıydı?" diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devletimiz, 'çok iyi yaptınız mı' demeliydi bunlara? Terör örgütlerine sahip çıkıyorsunuz, onlara bir tek laf etmiyorsunuz ama terörle mücadele eden, şehit olan, gerekirse yaralanan güvenlik güçlerimizi adeta terörist olarak ilan ediyorsunuz. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve bu sözleşmeye dayalı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına göre fikir ve düşünce açıklama cezalandırılamaz. Ancak burada terör örgütlerine açıkça bir destek var. Bu destek açıklamasından sonra terör örgütlerinin Çınar’da karakolu ve emniyet birimlerinin kalmış olduğu lojmanları bombalaması, masum insan ve çocukların ölmesiyle bir irtibat kurulamaz mı? Buna 'yakın tehlike' der hukuk. Yapılmış olan terör saldırısıyla, teröristlere destek çıkan bu bildiri arasında bir illiyet bağı kurulamaz mı? Ben hukukçuyum. Bu açıklama yakın bir tehlikedir. Bu tehlike Çınar’da karakola saldırıya dönüşmüş. Dolayısıyla hiç kimse 'bu bildiriye imza atanlara destek oluyorum. Düşünce, fikir açıklaması bağlamında değerlendirilir' diyerek bu konuyu lütfen amacından saptırmasın."

"Türkiye 3 terör örgütüyle mücadele veriyor"

Türkiye’nin sadece bir terör örgütüyle değil en az 3 terör örgütüyle yoğun mücadele içerisinde olduğunu belirten Şahin, bu terör örgütlerinin Türkiye'yle sorunu olan bazı ülkelerin taşeronluğunu yaptığını söyledi.

Şahin, Türkiye’yi bu terör örgütleri kanalıyla Suriye’ye ve Irak’a benzetmek isteyenlerin olduğunu vurgulayarak "Cizre’de, Sur’da, başka ilçelerde terör örgütü çukurlar kazmak suretiyle haklarını savunduklarını iddia ettikleri Kürt vatandaşlarımıza en büyük işkenceyi yapıyorlar. Güvenlik güçlerimiz, Karabük’te yaşayan vatandaşlarımız hangi güvenlik şemsiyesi altında huzurla yaşıyorsa, Diyarbakır’daki, Cizre’deki vatandaşlarımız da öyle yaşasın diye bu terör örgütleriyle mücadele ediyor" ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA