• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrencilere uygulamalı asfalt dersi
21 Mayıs 2009 Perşembe 13:05

Öğrencilere uygulamalı asfalt dersi

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3.sınıf öğrencileri, Selçuklu Belediyesi asfalt şantiyesinde gezi ve incelemelerde bulundular.
Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3.sınıf öğrencileri, Selçuklu Belediyesi asfalt şantiyesinde gezi ve incelemelerde bulundular. Asfalt şantiyesinin çalışmaları hakkında mühendislerden bilgi alan öğrenciler teorikte öğrendikleri bilgileri uygulamada yakından görme imkânı buldular.
 
Öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Nuri Çelik ile birlikte şantiyede incelemelerde bulunan öğrenciler, gruplar halinde mühendislerden bilgi aldılar. Asfalt hammaddesi bitümün tesislere girişinden sıcak asfalt şeklinde çıkışına kadar ki mamul seyrinin anlatıldığı inceleme gezisinde, öğrenciler tesislerin modernizasyonu ve işlevselliğini beğendiklerini söylediler.
Saatte 300 ton üretim kapasitesine sahip olan Asfalt Şantiyesinde iki ayrı plentte üretim yapıldığını ifade eden yetkililer, şantiye bünyesinde laboratuar, emülsiyon ve modifiye bitüm birimleri bulunduğunu belirttiler.
 
Ayrı yetkililer, Konya’nın en büyük asfalt üretim tesisi olan Selçuklu Belediyesi Asfalt plentinde üretimin her aşamasında laboratuar kontrolünde asfalt üretildiğini ve Asfalt plentinden aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ilçe belediyeleri, çevre ilçe belediyeleri ve özel sektörün yararlandığını belirttiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA