• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrencilerden örnek davranış
06 Nisan 2012 Cuma 14:55

Öğrencilerden örnek davranış

Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneğinin yürüttüğü yetim projesinden etkilenen Özel Enderun Lisesi öğrencileri, kendilerine kardeş seçtikleri 4 Somalili yetim öğrencinin yiyecek masraflarını...

Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneği’nin yürüttüğü “yetim projesinden” etkilenen Özel Enderun Lisesi öğrencileri, kendilerine kardeş seçtikleri 4 Somalili yetim öğrencinin yiyecek masraflarını üstlendiler.

Yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini aralıksız sürdüren Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneği,
çalışmalarını her platformda kamuoyuyla da paylaşmaya devam ediyor. Rida’nın bilgilendirme çalışmalarının son adresi, Özel Enderun Lisesi oldu. Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kalender, hafta içinde, öğrenci ve öğretmenlerin daveti üzerine Enderun Lisesi’nde iki ayrı sunum yaptı. Konuşmasına İslam’ın yetime verdiği önemi anlatarak başlayan Mehmet Şahin “Rida’nın hizmet temelini, İslam’ın yetime yaklaşımı oluşturmaktadır. Dinimizin emir ve tavsiyeleri çalışmalarımızda bize yol göstermiştir” dedi. Yaklaşık 2 yıl önce kurulan Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneği’nin yurtiçi ve yurtdışında 5 bine yakın yetimi bulunduğuna dikkat çeken Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yetim projemiz Sudan’da 30 yetim öğrencinin karınlarının doyurulması, kıyafet ve okul ihtiyaçlarının karşılanması ile başlamıştı. Ancak, projemiz kısa sürede kamuoyunda büyük kabul görünce önce derneğimizi kurduk. Yurtiçi ve yurtdışından binlerce hayırseverimiz bizim çağrılarımıza, yaptıkları yardımlarla destek oldular. Bugün gelinen noktada ulaşabildiğimiz yetim öğrencilerin artık karnı doyuyor ve yüzü gülüyor. Geleceğe yönelik umutları ise artmış durumda.”
Konya merkezli yürütülen yetim projesi hakkında kapsamlı bir açıklamada bulunan Rida İnsani Yardım ve Dostluk derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kalender, “Biz sadece fuhuş tacirleri, organ mafyaları ve misyonerlerin kıskacındaki Sudan ve Somalili yetim öğrencilerimize yardım etmiyoruz. Hem yurtiçi hem yurtdışındaki durumu kötü olan yetim öğrencilerimizin ailelerine de düzenli olarak gıda ve yemek yardımında bulunuyoruz” diye görüş belirtti. Her iki sunum da soru cevap bölümü ile sona erdi. Sunumların sonunda anlatılanlardan çok etkilendikleri yüzlerine yansıyan 9-F ve 10-A sınıfı öğrencileri toplam 4 Somalili Yetim öğrenciye kendilerine kardeş yapıp sınıf olarak yemek masraflarını üstlenme kararı aldı. Öğrencilerin bu örnek davranışına Rida İnsani Yardım ve Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ve Başkan Yardımcısı Tamer Kalender teşekkür ederek karşılık verdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA