• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciler yaşlılarla buluştu
03 Mart 2010 Çarşamba 17:29

Öğrenciler yaşlılarla buluştu

Karaman Temizel - Ünlü Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi, İnsan Hakları ve Demokrasi Kulübü Karaman Huzurevi Yaşlı bakım Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
Karaman Temizel - Ünlü Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi, İnsan Hakları ve Demokrasi Kulübü Rehber Öğretmeni Osman Küçüktülü ve Kulüp Öğrencileri Karaman Huzurevi Yaşlı bakım Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler.
 
Ziyaretle ilgili düşüncelerini aktaran Osman Küçüktülü, şu açıklamalarda bulundu: ”Yaşayan her insanın göreceği 'yaşlılık' halini öğrenciler zaten her an görüyorlar; yani biz aslında yaşlılarıyla iç-içe yaşayan bir toplumuz… Ancak değişik vesilelerle sevdiklerinin bir kısmından ayrı düşmüş bu saygıdeğer büyüklerimizi ziyaret bir insanlık borcu gibi geliyor... Hem öğrencilerimizin bu halet-i ruhuyeyi tatmaları ve hem de yaşlılarımızın (ihtimal) hasret kaldıkları sevdiklerinin muhabbetlerini bizim öğrencilerimizle biraz olsun gidermeleri, görülmesi gereken manzaralardandı. Toplumumuzun en yaşlıları ile en gençlerini bir arada görmek ve diyaloglarına tanık olmak çok güzeldi... Yaşlılarımız bütün güzel hatıralarını ve tecrübelerini 'hemen' gençlere en iyi şekilde aktarıp, hayatları için bir klavuz olmaya çalışırken; hasretlerinin en yoğunluğu ile çocuklarımızı kucaklıyor; gençlerimizde onlar için bir şey yapabilme çabası içinde kulak- can- kesiliyorlardı.Bu kısa ziyaretten çok şey öğrenerek dönerken; Bize her türlü kolaylığı sağlayan başta Müdür Abidin Sever, Md. Yrd. Mustafa Ulaş ve diğer görevlilere teşekkür ediyoruz. Hepsinin yaşlılarımıza Huzurevinde nasıl daha iyi bir 'huzur' verebilme ve dualarını alabilme gayreti içinde olduklarını gördük."
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA