• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciler Kaymakama dilekçe verdi
15 Aralık 2011 Perşembe 09:14

Öğrenciler Kaymakama dilekçe verdi

Akşehir Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hasarlı olduğu için öğrencileri bazı okullara dağıtıldı.
 Konya'nın Akşehir ilçesinde hasarlı olduğu için boşaltılarak öğrencileri Akşehir'deki bazı okullara dağıtılan Akşehir Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili dilekçeler verdi.
Akşehir'de eğitim öğretim veren Nasreddin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik binasına ait yapının göçme durumu seviyesi söz konusu olduğu için kurum tarafından performans analizi yaptırılmış, analizler neticesinde binanın zemin katındaki kolonların yüzde 100, birinci kattaki kolonların ise yüzde 97'sinin göçme tehlikesi altında olduğu ortaya çıkmıştı.
 
Yapının mevcut haliyle kullanımının tehlikeli olduğu sonucuna varılarak, okuldaki öğrencilerin can güvenliği açısından ivedilikle tahliye edilmesi kararlaştırılmış, binada eğitim gören öğrenciler Selçuklu Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi'ne geçici olarak yerleştirilmişti. Okul binalarının tahliye edilmesiyle başka liselere yerleştirilen öğrenciler, yerleştirildikleri liselerde yaşadıkları sıkıntıları dile alan bir dilekçe hazırlayarak bu dilekçeleri Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya verdi.
 
Akşehir İlçe Temsilcisi Barış Can Cüzdan, Hakan Akdemir, Cihan Sonkol ve Süleyman Batum'dan oluşan öğrenci heyeti, 300 öğrenci tarafından doldurulan ve imzalanan dilekçeleri Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı makamında ziyaret ederek teslim etti.
Kaymakam Ahmet Katırcı öğrencilerden gelen dilekçeleri kabul ederken, elde olan imkanlarla şu an için bu öğrencilere en iyi şartları sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.
 
Katırcı “Öğrencilerimiz, boşaltılan binaları sebebiyle okullarının üçe bölündüğünü ifade eden dilekçeleri getirdiler. Ancak bu mevsim şartları ile en iyi şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Bu bina depremde zarar görmesi nedeniyle yıllardır boşaltılması öngörülüyordu. Daha başka imkanımız yok. Çocuklarımızın hepsini bir okulun çatısı altında birleştirme imkanımız olmayacaktı. Ama bu geçici bir çözüm. Önümüzdeki yıl büyük ihtimalle bu sıkıntımız ortadan kalkacak. Biz bu öğrencilerimize yeni bir mekan hazırlayacağız. Boşaltılan binada en kısa zamanda yıkılarak enkazı kaldırılacaktır” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA