• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciler hem öğrendi hem eğlendi
28 Nisan 2012 Cumartesi 17:20

Öğrenciler hem öğrendi hem eğlendi

Konya Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ tarafından bilimsel farkındalığı artırmak üzere düzenlenen Bilim Beşiği Sallasın Sizi isimli bilim gösterisi öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ tarafından bilimsel farkındalığı artırmak üzere düzenlenen “Bilim Beşiği Sallasın Sizi” isimli bilim gösterisi öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından “Bilim Beşiği Sallasın Sizi” isimli bilim gösterisi düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda ilk ve ortaöğretim öğrencileri bilimsel deneyler yaptı.

TÜBİTAK tarafından desteklenen ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi tarafından gerçekleştirilen bilimsel gösteride basit malzemelerle üretilen deney aletleri kullanıldı. Tüm deneylerin öğrencilerle birlikte soru-cevap, problem çözme gibi teknikler kullanılarak yapıldığı programda, deney aletleri de ilköğretim ikinci kademe ve lise müfredatlarındaki konular incelenerek oluşturuldu.

ODTÜ tarafından gerçekleştirilen “Bilim Beşiği Sallasın Sizi” projesinde, bilimi topluma götürerek sevdirmek, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin bilime yönelik tutumlarını artırmak, bilimin hayatın her alanında olduğunu ve yaşamı kolaylaştırdığını göstererek toplumun bilimsel farkındalık düzeyini artırmayı amaçlıyor.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA