• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciler geleceklerini bugünden çizecekler
14 Ekim 2010 Perşembe 18:22

'Öğrenciler geleceklerini bugünden çizecekler'

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer ile yeni eğitim öğretim yılı, İletişim Fakültesinin yıl içerisinde yapılacak olan etkinlikler ve Selçuk İletişim öğrencilerini
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer ile yeni eğitim öğretim yılı, İletişim Fakültesi’nin yıl içerisinde yapılacak olan etkinlikler ve Selçuk İletişim öğrencilerinin festivallerde aldığı ödüller hakkında konuştuk.
 
İletişim Fakültesi’nin aldığı her ödülün anlamlı olduğunu belirten Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, festivallerde alınan her bir ödülün altında öğrencilerin alın teri ve emeğinin olduğunu vurgulayarak ödüllerin hepsinin ayrı bir anlamı olduğunu dile getirdi. Alınan her ödülde aynı mutluluğun yaşandığını ancak Altın Portakal ödülünün kendisinde ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Sümer şu açıklamalarda bulundu; ‘‘Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi birçok yarışma ve festivallerden ödülle dönmüştür. Çünkü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde uygulamalı ve teorik eğitimi dengeli götürmeye gayret ediyoruz. Bu nedenle de uygulama birimlerine önem veriyoruz. Bizi diğer İletişim Fakülteleri’nden ayıran en önemli özelliğimizin bu olduğunu düşünüyorum. Günün yirmi dört saatinde yayın yapan televizyon, radyo, düzenli çıkarttığımız gazete ve dergi öğrencilerimizin yetişmesinde önemli role sahiptir. Selçuk İletişim Fakültesinin iyi ve güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu da belirtmem gerekir. Son olarak Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin coşkusu ve azmi başarıyı getiriyor.’’ dedi.
 
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarından Caner Erzincanlı’nın Konya’da çektiği ‘Mar’ filmine de değinen Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, Caner Erzincan’nın Fakülte’nin başarılı bir mezunu olduğunu ifade ederken, kendisinin öğrenci olduğu dönem içerisinde de başta Adana Uluslararası Altınkoza Film Yarışması olmak üzere birçok yarışmadan ödül aldığını  ve kendilerini gururlandırdığını dile getiren Sümer Mar filminin birçok ödül alacağını  vurguladı.
 
Fakültede okuyan öğrencilerle daima iletişim içerisinde olduklarını belirten Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, şu açıklamalarda bulundu; ‘’ Dönem başında birinci sınıf öğrencilerimizle bir oryantasyon toplantısı yaptık ve kendilerinden beklentilerimizi anlattık. Öğrencilerimizin, öğrencilik süresi içerisinde mutlaka yabancı dil öğrenmelerini, çok okumalarını, uygulama birimlerinde görev almalarını ve kendilerini iyi yetiştirmelerini belirttik. Kısaca alt yapılarını güçlü kılmalarının önemini anlattık. Geleceklerini bugünden çizeceklerinin altını çizdik. Yine geçtiğimiz Haziran ayında Selçuk İletişim Fakültesi’nin 14. Dönem mezunlarımızı verdik. Mezunlarımıza da öneriler de bulunduk. Mezun olmakla eğitim ve öğretim süreci tamamlanmıyor. Hayatın her aşamasında bir şeyler öğrenmek mümkündür. Mezunlarımızın kendilerini sürekli geliştirmelerini ve çok çalışmalarını öneririm. Burada aldıkları bilgileri ne kadar geliştirirler ve günün gereklerine uygun hale getirirlerse o kadar başarılı olacaklardır.’’ dedi.
 
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne bu yıl gazetecilik, halkla ilişkiler ve radyo televizyon bölümlerinden her birine birinci öğretim ve ikinci öğretimlere 70’er kişinin kaydedildiğini vurgulayan Sümer, yatay ve dikey geçiş öğrencileri ile birlikte toplam kaydedilen  öğrenci sayısının 450’nin üzerinde olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin her yıl düzenlediği Uluslar arası Kısa-ca film Festivali olarak her yıl çok sayıda yönetmen, oyuncu ve akademisyeni Üniversitemizde ağırladıklarını belirterek, bu yıl da davetlerinin olacağının ifade ederek, onur ödülünü değerli sinema sanatçısı Türkan Şoray’a vermeyi planladıklarını dile getirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Konya tarım fuarına hazır!
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Davutoğlu: "Allah'tan rahmet diliyorum"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA