• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenci aileleri evde ziyaret edildi
20 Şubat 2013 Çarşamba 16:22

Öğrenci aileleri evde ziyaret edildi

Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP) Selçuklu İlçesindeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak başarı ile uygulanmaya devam ediyor.
• Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP) Selçuklu İlçesi’ndeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak başarı ile uygulanmaya devam ediyor. Bu ayın konusunun  “Dostluk” olduğu projede Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Selçuklu İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret ettiler.
• Ziyaretin ikinci kısmında da öğrenci ve ailelerini evlerinde ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca değerler eğitiminde ailenin önemine vurgu yaparak “her gün 15 dakika çocuklarımıza değer” dediler.  
Selçuklu Belediyesi öncülüğünde, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin desteği Selçuklu’da bulunan 81 okulda,76 bin 645 öğrenciyi  kapsayan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) başarı ile yürütülüyor. 8 temel değer ışığında daha nitelikli ve değer sahibi bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen projeye ikinci eğitim döneminin başladığı şubat ayında  “dostluk”  ile devam ediyor. Dostluk değerlerinin daha iyi anlaşılması amacıyla Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca Selçuklu İMKB İlköğretim okulu öğrencileriyle bir araya geldiler. “Dostluk” la ilgili öğrenci ve veli materyalleri öğrencilere dağıtan Altay, Şeker ve Koca öğrencilere Sedep uygulamalarının hayatlarında ne gibi deşiklikler sağladığına yönelik çeşitli sorular sordular. Öğrenciler gelen misafirlere “dürüslük “konulu piyes sergilediler. Oynanan piyesi ilgi ile izleyen  Altay, Şeker ve Koca öğrencilere burada öğrendikleri değerleri hayatları boyunca yaşatmalarını tavsiye ederken okul hayatlarında da başarı dileklerinde bulundular. Programın sonunda idareci ve  öğretmenlerle bir araya gelen Altay, Koca ve Şeker Sedep uygulamalarının işleyişi hakkında değerlendirme yaptılar.
ÖĞRENCİ AİLELERİ EVDE ZİYARET EDİLDİ
Ziyaretin ikinci kısmında da Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca
öğrenci ve ailelerini ev ziyaretinde bulundular. Sedep değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimizin ailelerine ziyarette bulunuyoruz diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Tüm velilerimize her ay bir değerle ilgili “helik” kitabı gönderiyoruz. Sloganımızda olduğu gibi her gün 15 dakika çocuklarımıza değer. Velilerimiz her gün 15 dakikalarını ayırarak buradaki etkinlikleri yerine getirmelerini istiyoruz ” dedi.
Çocuklarımızın geleceği için biz ailelere de büyük sorumluluklar düşüyor diyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker; “ Toplum olarak ancak dayanışma ile huzur buluyoruz. Bizleri geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan en büyük güç değerlerimizdir” dedi.
 
Sedep projesi kapsamında öğrencilere yaş gruplarına yönelik çeşitli kitaplar verildiğini, bununla birlikte anne-babalarla çocukların evde yapacakları  etkinlikleri  içeren “Helik” adlı kitapları evlere gönderdiklerini belirten  Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca “Burada velilerimizden istenen onlardan  beklentimiz çocuklarıyla birebir ilgilenmeleri. Bu kitabın içindeki uygulamaları,
örnekleri çocuklarıyla bir arkadaş, dost gibi birlikte yaşamaları gerekiyor. Bu örnekler çocuklarda  daha etkili ve kalıcı oluyor. Bu yüzden anne-babaların da ödevlerine iyi çalışmaları, çocukları için günde 3-5 dakikalarını ayırmaları gerekiyor” dedi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA