• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öge Hocaya son görev
27 Ekim 2011 Perşembe 18:21

Öge Hocaya son görev

Konya'nın önemli eğitimcilerinden Ahmet Hamdi Öge toprağa verildi. Vasiyeti üzerine Kapu Camii'nde cenaze namazı kılınan Merhum Ahmet Hamdi Öge hocanın kabri sevenlerinin omuzları üstünde

Konya'nın önemli eğitimcilerinden Ahmet Hamdi Öge toprağa verildi. Vasiyeti üzerine Kapu Camii'nde cenaze namazı kılınan Merhum Ahmet Hamdi Öge hocanın kabri sevenlerinin omuzları üstünde Üçler Mezarlığı'na defnedildi

Ahmet Hamdi Öge 83 yaşındayken 25 Ekim Salı günü İstanbul Yedi Tepe Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nde beyin kanamasından dolayı hayatını kaybetmişti. Merhum Ahmet Hamdi Öge'nin kabri yurt dışında bulanan çocuklarının Konya'ya gelmesiyle dün Kapu Camii'nde öğle namazına müteakiben İl Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı'na defnedildi. Konya Ticaret Lisesi emekli Matematik Öğretmenlerinden Ahmet Hamdi Öge, Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dava arkadaşlarındandı. Ahmet Hamdi Öge'nin vasiyeti üzerine cenaze namazı Kapu Camii'nde kılınarak Üçler Mezarlığı'na defnedildi. Merhum Ahmet Hamdi Öge'nin cenaze namazına; Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Başdanışmanı Mustafa Özkafa, Eski Devlet Bakanı ve HAS Parti Genel Başkan Başdanışmanı Teoman Rıza Güneri, SP İl Başkanı Mehmet Şen, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, merhumun akrabaları, sevenleri ve çok sayıda Ahmet Hamdi Öge hocanın talebesi katıldı. Biz de Merhaba Gazetesi olarak Konya'nın yetiştirdiği manevi mimarlardan Merhum Ahmet Hamdi Öge'ye Allah'tan rahmet diler, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
'AHMET HAMDİ ÖGE HOCAMIZ ÇOK ÖNEMLİ BİR MANEVİYATTI'
Merhum Ahmet Hamdi Öge hocanın bir gönül ehli ve hizmet aşığı olduğunu belirten İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, "Ahmet Hamdi Öge hocamızın ömrü eğitim aşkıyla geçti. Yetiştirdiği talebeleri şu an ülkemizin önemli yerlerinde hizmet veriyoruz. Kendisini bu hizmetlerinden dolayı minnetle anıyoruz" dedi. Ülkeye ve Konya'ya vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Ahmet Hamdi Öge'ye hiç unutmayarak dua edeceklerini aktaran SP Genel Başkan Başdanışmanı Mustafa Özkafa da, Ahmet Hamdi Öge hocanın çok önemli bir maneviyat olduğunu belirtti.
'HOCAMIZ BİR MÜCAHİTTİ'
Ahmet Hamdi Öge'nin öğretmeni olduğunu dile getiren HAS Parti Genel Başkan Başdanışmanı Teoman Rıza Güneri ise, "Ahmet Hamdi Öge hocamın hayatını tek kelimeyle özetleyecek olursam kendisi bir mücahitti. Ömrü bu mücadeleyle geçirdi. Konya'mızın yetiştirdiği manevi insanlardan biri olan hocamızı toprağa veriyoruz. Allah kendisinden razı olsun" diye konuştu. 
MİLLİ GÖRÜŞ DAVASINI ANLATMAK İÇİN KÖY KÖY GEZDİ
İnsanlara hizmet noktasında yaşamı boyunca insanlara ha ve hakikati anlattığını anımsatan SP İl Başkanı Mehmet Şen, "Ahmet Hamdi Öge hocamız, öğretmenlik mesleği dışında doğru bildiği, ha ve hakikati öğrencilerine öğretti. Çevresine bu alanda çok büyük hizmetler verdi. Devlet memurluğu görevinin yanında siyasi alanda da topluma yardımcı olabilmek için çalıştı. Milli Görüş davasından hiç bir zaman ayrılmayarak Milli Görüş'ün tüm siyasi partilerinde görev aldı. Milli Görüş davasını anlatmak için köy köy, kasaba kasaba gezdi. Her zaman çalıştı. Bizlere çok güzel örnek oldu ve bize çok şey öğretti. Hocamızdan Allah razı olsun" dedi.
ÖĞRENCİLERİYLE BİREBİR İLGİLENİRDİ
Talebesi olarak Ahmet Hamdi Öge hocalarından çok şey öğrendiklerini bildiren Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de, yaz kış demeden sürekli kendileriyle ilgilendiğini söyleyerek, "Hocamız bizi sabah namazlarına camiye çağırırdı. Namazdan sonra bize ders çalıştırırdı. Talebeler olarak hocamızdan anlatamayacağımız kadar çok şey öğrendik. Bugün hocamızın yetiştirdiği talebelerin hepsi bir işle meşgul. Ahmet Hamdi Öge gibi bir hocaya sahip olduğumuz için çok mutluyduk. Üzerimizde çok titrerdi. Hocamızı minnetle anıyoruz. Allah mekanını cennet eylesin" ifadelerini kullandı.
HOCAMIZ ÖRNEK BİR İNSANDI
 Uzun yıllar Konya Ticaret Lisesi'nde öğretmenlik yaptıklarını aktaran Kayhan Aytar, "Ahmet Hamdi Öge arkadaşımdı. Kendisi çok güzel bir örnekti. Talebelerine çok önem verirdi. Kendisi Müslüman'dı ve Müslümanlığını yaşayarak çevresine güzel bir şekilde öğretirdi. Binlerce talebesine güzellikleri aşıladı. Ahmet hocamız öğrencilerinin yanında çevresindeki insanlara da sürekli yardımcı olurdu. Kendisini öveceğimiz ve anlatacağımız birçok özelliği var" dedi. Merhum Ahmet Hamdi Öge'nin talebelerinden Ali Sögütlü ise, "Hocamız bizim için nadide bir insandı ve hep öyle kaldı. Hiç kimse için kötü düşünmezdi. Hocamız matematik öğretmeni olmasına rağmen dinimize çok önem verirdi. Milli ve dini duygularımızın hep yeşermesini sağladı. Bu özelliklerimizin hiç bir zaman kaybolmaması gerektiğini vurgulardı. Mesela İstiklal Marşımızın 10 kıtasını tüm öğrencilerine öğretirdi. Yine dini alanda da birçok şey öğretti ve dinimizi yaşamamızı öğütlerdi. Kendisi çok önemli bir şahsiyetti. Allah mekanını cennet eylesin" diye konuştu.
 
MERHABA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA