• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ödüllü filmleriyle izleyicileriyle buluşacak
16 Ağustos 2012 Perşembe 10:47

Ödüllü filmleriyle izleyicileriyle buluşacak

Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Konyanın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Kasabasında bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çavuş Sanat Günleri...
Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Kasabası’nda bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası  Çavuş Sanat Günleri” başlıyor.  24-28 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacak olan sanat günlerin açılış gecesi Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne ayrıldı. İletişim Fakültesi ile Konya Mimarlar Odası’nın katkılarıyla hazırlanan ve ‘Sonsuz Şükran Köyünü’ anlatan belgesel filminin galasının da yapılacağı etkinlikte İletişim Fakültesi’nin ödüllü filmleri de gala gecesinde izleyiciyle buluşacak.
 AÇILIŞI SELÇUK İLETİŞİM YAPACAK
 Sonsuz Şükran Köyü’nün kurulduğu Çavuş Kasabası’nda belediye tarafından organize edilecek ‘Uluslararası  Çavuş Sanat Günleri’,  Çavuş Kasabası ve çevresinde sanatçı ve bölge halkını bir araya getirerek kültür alışverişi sağlamayı amaçlıyor. 5 gün boyunca sürecek olan sanat günleri kapsamında seminer, sempozyum, panel, sergi, film gösterimleri, konserler ve atölye çalışmaları yer alacak. Uluslararası resim, heykel,seramik ve fotoğraf sanatçılarından, yönetmen, sosyolog, doktar ve gazetecilere kadar pek çok ünlü ismi bir araya getirecek olan etkinlikte açılış gecesini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi yapacak. Ödüllü filmleri ve Sonsuz Şükran Köyü’nü anlatan belgesel filmi ile galada yer alacak olan Fakülte, ödüllü filmleri ‘Hoş geldin Bebek’, ‘Cennet’, ‘Buzlar Kırılınca’, ‘Bir Bulut Bir Kent’ filmleri ile sinema severlerle buluşacak.  İletişim Fakültesi’nin yanı sıra film alanında 5 gün boyunca Adem Kılıç’ın yönettiği ‘Sümela’nın Şifresi’, Özer Kızıltan’ın yönettiği ‘Beni Unutma’ Reis Çelik’in yönettiği ‘Lal Gece’ ve Orhan Oğuz’un yönettiği ‘Hayde Bre’ filmleri de izleyiciyle buluşup filmin yönetmeni ve oyuncularıyla söyleşiler gerçekleştirilecek.
 
  ‘SONSUZ ŞÜKRAN KÖYÜ’ HEYECANI
 Sonsuz Şükran Köyü’nde gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Çavuş Sanat Günlerinin’ Konya’da kültür ve sanat alanında yapılan çok önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can, “Selçuk Üniversitesi İletişm Fakültesi olarak kültür ve sanat dolu bir etkinlikte yer almak bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Özellikle bu etkinliğin açılış gecesinde yer almak ve ödül almış filmlerimizi izleyicilerle buluşturmak bizler için çok önemli. Ayrıca etkinlik kapsamında kerpiç yapıların önemini, yapım süreçlerini ve Sonsuz Şükran Köyü’nün hayalden gerçeğe dönüşünü anlatan ‘ Sonsuz Şükran Köyü’ adlı belgeselimizin de ilk kez gösterime girecek olması heyacanımızı daha da  artırıyor. ” diye konuştu.
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA