• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ödüller iki kategoride verilecek
22 Ocak 2013 Salı 13:12

Ödüller iki kategoride verilecek

Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri organizasyonu 1. olağan toplantısı gerçekleştirildi.
Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında sosyal, ekonomik ve çevresel konularda sorumlulukların yerine getirilmesine imkan sağlamak ve toplumun kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla lisansüstü ve akademik çalışma yapan kişi ve kurumlara 2013 yılından itibaren her yıl verilecek olan “Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri” organizasyonu 1. olağan toplantısı gerçekleştirildi.

SÜ Rektörlüğü’nde Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri, Seçici Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Doç. Dr. İbrahim Ercan ile Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı’nı temsilen Akkanat Holding Arıkbey Tekstil A.Ş. Genel Müdürü Cahit Dursun’un katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda bu yıl ilk kez verilecek. Ödüllerin içeriği ve kapsamına yönelik faaliyet planlamasının da yapıldığı belirtildi.
 
ÖDÜLLER İKİ KATEGORİDE VERİLECEK
‘Bilimsel Çalışma’ ve ‘Sosyal/Kurumsal’ olmak üzere iki kategoride verilecek olan sosyal sorumluluk ödüllerinde, bilimsel çalışmalar kategorisinde ulusal ve uluslararası indeksli ve hakemli dergilerde yayımlanmış makale olma koşulu ile lisansüstü çalışmalar için kabul edilmiş yükseklisans ve doktora tezlerinin başvurularının da kabul edileceği ifade edildi.
Sosyal/Kurumsal ödül kategorisinde ise, yerel yönetim/yönetici, bürokrat, sivil toplum kuruluşu, iş insanı, sanatçı ve kanaat önderleri olmak üzere 5 ya da 6 kategoride ödüller verilecek. Bu kategoride ödüle layık görülenlere plaket takdiminin yanı sıra adlarına bir ‘Hatıra Ormanı’na bin adet fidan dikimi gerçekleştirilecektir.
 
BİRİNCİYE 25 BİN TL
Bilimsel Çalışma Kategorisi’nde birincilik ödülünü almaya hak kazanana 25 bin TL, 2’incilik ödülüne 15 bin TL, 3’üncüye 10 bin TL ve Mansiyon Ödülüne de 5 bin TL para ödülü verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Sosyal/Kurumsal ödül kategorisinde dereceye girenlere ise ödül heykelciği ve plaket takdim edileceği bildirildi.
 
AFİŞ VE LOGO TASARIMI SELÇUK’TAN
Afiş ve katalogların ön tasarımlarının Selçuklu motifleri ve yeni logo tasarımı ile zenginleştirilmesi ve içerik yazılarının kabul edilerek ön plana çıkarılmasına yönelik öneriler de yine kurul tarafından kabul edilerek ön tasarımın Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları tarafından geliştirilmesi ve Ocak ayı sonuna kadar çalışmaların tamamlanması kararlaştırıldı. Bunun yanı sıra logonun belirlenmesi ve logonun afiş, katalog, davetiyeler ve web sayfasında yer almasına yönelik öneriler de kabul edilerek, çalışmaların Ocak ayı sonuna kadar tamamlanması noktasında görüş birliğine varıldığı aktarıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA