• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ödül üretici ortaklarımızın çabasına verilmiştir
15 Ekim 2010 Cuma 17:41

'Ödül üretici ortaklarımızın çabasına verilmiştir'

Dünya Gıda Günü kutlamaları kapsamında Konya Şeker'e Gıda Güvenliği ödülü verildi.
Dünya Gıda Günü kutlamaları kapsamında Konya Şeker'e Gıda Güvenliği ödülü verildi.
 
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilciliği ve Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası (TÜGİS) işbirliği ile İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen programda Dünya Gıda Günü kutlandı. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile birlikte üst düzey bürokratlar, bilim adamları, tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı kutlama programında, üretim ve faaliyetleriyle açlıkla mücadelede etkin rol üstlenen, gıda güvenliğine katkı veren kurum ve kuruluşlara madalya ve sertifikaları verildi.
 
Törende, Konya Şeker'e Gıda Güvenliği ödülü verildi. Gıda Güvenliğine yaptığı katkılar nedeniyle Bakanlık, TÜGİS ve FAO Türkiye Temsilciliği tarafından madalya ve sertifika ile ödüllendirilen Konya Şeker'e verilen ödülü Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkan Vekili Sefa Çağlayan, Bakan Eker'in elinden aldı.
 
Pankobirlik ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk'un Şeker Kurulu Toplantısı nedeniyle katılamadığı programda Konuk'u temsilen ödülü alan Sefa Çağlayan, ödül töreni sonrası yaptığı açıklamada, aldıkları ödülün anlam ve öneminin büyük olduğunu vurgulayarak, "Dünya Gıda Günü'nde, Bakanlık, TÜGİS ve Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütünün Konya Şeker ismi üzerinde birleşmesi ve daha fazla üretim için gösterdiği gayretleri, ödüllendirilmelidir demeleri, kurumumuz için başlı başına bir gurur kaynağıdır. Hele ki bu ödüle, böylesine anlamlı bir gün vesilesiyle ve gıda güvenliğine yaptığımız katkı nedeniyle layık görülmemiz, yaşadığımız bu gururun Konya Şeker için anlam ve önemini daha da büyütmektedir. Bu ödül bizim için anlamlıdır. Çünkü, Konya Şeker bir üretici kuruluşudur. O nedenle de Konya Şeker nezdinde bu ödül üretici ortaklarımızın tarladaki çabasına, üretmek için gösterdikleri gayrete verilmiştir.
 
Gıda üretim zincirinin ilk halkasında yer alan üretici ortaklarımız ve Türk çiftçisi adına, bu gururu yaşadığımızı özellikle belirtmek istiyorum. Bu ödülün bizim açımızdan öneminin büyüklüğünün sebebi ise tarımsal üretim ile bütünleşmiş sanayi modelimize katacağı ivmedir. Bu ödül Konya Şeker'in daha çok ürettirmek için, daha çok üretim yaklaşımıyla formüle ettiği sanayileşme stratejisi açısından da bir şevk ve heyecan kaynağı olacak, motivasyonumuzu bir üst noktaya taşıyacaktır. Bu tür heyecanlara, teşviklere, motivasyonlara hem ülkemizin, hem de dünyamızın ihtiyacı var.
 
Bir milyar insanın açlıkla mücadele ettiği bir o kadarının açlık sınırında yaşadığı, her ikisi kadarının da fiziki ve zihni gelişimlerini sağlamaya yetmeyecek şekilde temel vitaminlerden yoksun beslendiği ve en vahimi de her yıl birkaç milyon çocuğu açlığın hayattan kopardığı dünyamızın ilave bir gram ete de, bir fazla ekmeğe de ihtiyacı var. Bunu amaç edinen, buna hizmet eden herkesin, her kurumun gayretini, motivasyonunu bu iltifatlar bir üst noktaya taşıyacaktır, taşır. Bu vesileyle dünyanın bütün coğrafyalarında, bütün insanların en azından fiziki ve zihni varlığını muhafaza edecek, fiziki ve zihni gelişimini sağlayacak yeterlilikte gıdaya, özellikle güvenilir gıdaya ulaşmasını diliyoruz. Bunun formülünün üretmek ve ürettirmekten geçtiğine inanıp onun mücadelesini veren bir kurum olarak, dünyamızdaki bütün kurum ve kuruluşların enerjilerini üretmek ve ürettirmeye sarf etmeleri halinde açlığın insanlık için bir tehdit olmaktan çıkacağına olan inancımızı ifade ediyoruz.
 
Dünya Gıda Günü'nü kutluyor, kurumumuz nezdinde Türk çiftçisinin tarladaki ve sanayideki başarısını ödüle layık gören Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'mıza, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası'na, Dünya Gıda Günü'nün tüm coğrafyalarda eş zamanlı kutlanmasını sağlayarak, açlıkla mücadeleyi insanlığın ortak gündemi haline getiren Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü'ne, adlarına aldığımız ödülün gerçek sahibi üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA