• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalan da Ergenekon üyesi
14 Ağustos 2009 Cuma 14:42

'Öcalan da Ergenekon üyesi'

Ergenekon'u ilk telaffuz eden isimlerden biri olan PKK'nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan hakkında ilginç iddialarda bulundu.
Öcalan'ın Ergenekon'un üyesi olduğunu öne süren Çürükkaya, Öcalan'ın görevinin İmralı'da da sürdüğünü savunuyor.

Tutuklu olmayan Ergenekon sanıklarının her hafta Öcalan'la avukatları vasıtasıyla irtibat kurduğunu öne sürerken, Öcalan'ın hükümetin kontrolü altına alınması gerektiğinin altını çiziyor. Çürükkaya, bunu Kürt sorununun çözümü için ilk şart olarak görüyor: "Öcalan, çatışmayı isteyen güçlerin ve hükümet dışı güçlerin kontrolünde olduğu müddetçe eğer onlar çatışma istiyorlarsa çatışma durdurulamaz. Öcalan, Adalet Bakanlığı'nın denetiminde olan bir hapishaneye alınmalı. Bu sağlandığı zaman çatışmalar kesinlikle durur. Çünkü o zaman, Ergenekon içindeki irtibatları kesilir ve oradaki görevi sona ermiş olur."

Çürükkaya, örgüt ve Ergenekon arasındaki ilişkinin, üçüncü iddianamede yer alan Öcalan, Yalçın Küçük ve Doğu Perinçek'e ait diyaloglarla gün yüzüne çıktığını düşünüyor. Öcalan'ı Kenya'dan getiren ekipte yer alan Hasan Atilla Uğur'un da Ergenekon sanıklarından biri olduğunu hatırlatan Çürükkaya, "2004'ten bugüne kadar PKK'ya çatışma emrinin İmralı'dan çıktığını herkes biliyor. Hükümet Ergenekon'un üzerine gitmeye başlayınca çatışmaların kesilmesi de bu birlikteliğe işarettir." diyor.

Çürükkaya, Öcalan'ın Ergenekon'la bağlantısının İmralı'da da sürdüğünü, tutuksuz sanıklarla avukatları vasıtasıyla temas kurduğunu öne sürüyor. Çürükkaya, bu yüzden bölücübaşını eleştiren kesimlerin 'Ergenekoncudur' yaftasıyla karalanmaya çalışıldığını iddia ediyor: "Bunlar bir Ergenekon korosu gibi çalışıyorlar ve Öcalan'ın gerçek yüzünün ortaya çıkmasını istemiyorlar. Çünkü, içerideki görevi devam ediyor."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA