• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O sadece maymun değil; çünkü o paçoz
26 Mayıs 2012 Cumartesi 09:51

O sadece maymun değil; çünkü o paçoz

Maymundan gece bekçisi olur mu? demeyin.
Maymundan gece bekçisi olur mu? demeyin. Mevlana Caddesi üzerinde bulunan beyaz eşya mağazası bir farklılığa imza atarak mağazaya gece bekçisi olarak maymun aldı. Geldiği günden bu yana Konyalının ilgisini üzerine toplayan Paçozu, mağaza yetkilileri artık evlendirmek istiyor. Paçoz’un tüm çeyiz ve düğün masrafları da beyaz eşya mağazası tarafından karşılanacak.

Mevlana Caddesi üzerinde bulunan Arçelik Kamışcıoğlu beyaz eşya mağazası gece bekçisi aldı. Fakat bu gece bekçisini diğerlerinden farklı kılan maymun olması. Müşterilerin ilgi odağı olan bu maymunun ismide Paçoz.
 
PAÇOZ FARKINI GÖSTERDİ
İlk getirdikleri zaman alışabilme korkusunu yaşadıklarını fakat zamanla aileden biri olarak alıştıklarını belirten Mağaza Yetkilisi Metin Kamışcıoğlu, ‘‘biz ilk olarak farklılık oluşturmak istedik ayrıca yan mağazada beyaz eşya üzerine çalıştığı için çoğu zaman müşterilerimiz taksit ödemesine geldiğinde mağazaları karıştırarak bizleri zor durumda bırakabiliyordu, fakat şimdi müşterimiz Paçoz’u gördüğü zaman mağazaları karıştırmadan bulabiliyor’’ dedi.
Müşterilerin Paçoz’a büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Kamışcıoğlu, ‘‘Paçoz bizim aileye katıldı, bizde iş kolu olarak kendisine gece bekçiliğini verdik. Diğer iş arkadaşları gibi günlük onunla da ilgileniyoruz, tıpkı insan gibi farklı tepkiler verebiliyor, bazen kalbi kırılıyor, küsüyor. Bazen de çok neşeli oluyor. Onunla oyunlar oynuyoruz.  Müşterilerimizin tepkisi de bize oldukça sevindirdi. Paçozu görmek için günde 15-20 aile mağazamıza uğruyor, yiyecek, içecek ikram ediyorlar’’ diye konuştu.
 
PAÇOZ’U EVLENDİRMEK İSTİYORUZ
Paçoz’un geceleri mağazada kaldığını belirten Satış sorumlusu Osman Özer, ’’artık evlendirmek istiyoruz fakat Konya’dan kendisine eş bulamadık. Buradan maymunu olanlara seslenmek istiyorum:  Biz paçoz’u evlendirmek istiyoruz, erkek evi olarak beyaz eşya mağazamızdan çeyizini de vereceğiz, düğününü de biz yapacağız’’ dedi.
 Yiyecek olarak aynı insan gibi belirli öğünlerde yiyecek verdiklerini ifade eden Özer, ‘’Sabah kahvaltısı olmazsa olmazlarındandır. Sabah kahvaltısında simit, domates, salatalık, muz yiyor, ayrıca çay içmeye bayılıyor, çay saatlerini bize hatırlatıyor. Günlük banyosunu yaptırıyoruz, tıpkı insan gibi günlük ihtiyaçlarını karşılıyoruz, mağazamıza renk getirdi. Hayvanlara sahip çıkalım sevdiğimiz değer verdiğimiz zaman onlarda karşılığında vefalı oluyorlar’’ şeklinde konuştu.  HABER MERKEZİ / -Sami GEDİZ-
 

YORUMLAR
Tatlı maymun
tarık
MEVLANA CADDESİNİN NEŞESİ
78.161.112.155
Sevimli
Eylül ÖZTÜRK
Bu maymun çok sevimli. Biz aradaşlarla her hafta gidip seviyoruz :)
95.9.36.220
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA