• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O proje 2014 bütçesinde yer almalı
31 Ekim 2013 Perşembe 13:05

'O proje 2014 bütçesinde yer almalı'

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Konyanın daha hızlı gelişmesi için ulaşımın önemli bir nokta olduğunu belirtti.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Konya’nın daha hızlı gelişmesi için ulaşımın önemli bir nokta olduğunu belirterek, “Konya’da yapılması planlanan Yeni Dış Çevre Yolu Projesi'nin 2014 yılı bütçesi yatırım planında yer alması gerektiğini belirtti.
 
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Konya’da yapılacak ulaşım yatırımlarının gelecek vizyonu açısından önemli olduğuna vurgu yaparak, “Konya nüfusu ve ekonomisi her geçen gün büyümektedir. Özellikle ekonomik alanda gelişmemizde anahtar yol ulaşımdan geçmektedir. Türkiye’nin merkez şehri Konya, Anadolu’nun tam ortasında önemli bir kavşak noktası görevini üstlenmektedir. Anadolu’nun kalbindeki merkez şehir olma özelliğimizi kullanabilmemiz için ulaşım alanında yapılacak yatırımlar ön plana çıkmaktadır” dedi.
 
Lojistik Merkez çalışmalarının ulaşım alanında Konya için önemine değinen Başkan Dr. Lütfi Şimşek, şunları kaydetti:
 
“Lojistik Merkez şehrimizde üretilen ürünlerin daha hızlı, daha güvenilir ve daha ekonomik olarak limana ulaştırılmasında önemli bir proje. Lojistik merkez ile sanayicilerimizin şehrimizin ihracat potansiyelinin daha yukarı çıkacağına inanmaktayız. Lojistik merkezin tamamlanmasının ardından Konya-Karaman-Mersin arasındaki demiryolu hattının rehabilite edilerek çift yönlü olarak hızlandırılması hem yolcu ulaşımında hem de ürünlerimizi limana ulaştırmada önemli bir rol oynayacak. Nitekim Başbakanımızın bu hattı hızlandırılmasını yatırım programına alındığı müjdesini vermesi bizler için sevindirici olmuştur. Böylece Konya’da üretilen ürünlerin liman bağlantısı ile dünyaya ulaşması ihracatımızı arttırmamızda önemli olacaktır.”
 
Konya’da yapılması planlanan Dış Çevre Yolu projesinin hem şehir hem de sanayi için önemli olduğuna dikkat çeken Şimşek, “Şehrimizin nüfusu her geçen gün artmakta, şehir içinde kalan çevre yolu yük taşıtlarının seferleriyle sorun olmaktadır. Bunun yanı sıra diğer illere olan bağlantılarımızın daha hızlanması için çevre yolunun önemi artmaktadır. Anadolu’nun ortasındaki bir merkez şehrin her noktadan ulaşılabilir ve her noktaya ulaşabilir olması gerekmektedir. Bunun için dış çevre yolu projemizin 2014 yılı bütçesinde yer alması gerektiğine inanmaktayız” ifadesini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA