• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nüve Kültür Merkezinden büyük indirim
10 Ocak 2010 Pazar 11:38

Nüve Kültür Merkezi'nden büyük indirim

Herkes Okusun Diye ve İndirim Bizden Okumak Sizden sloganlarıyla düzenlenen kampanyada tüm kitaplar %50 indirimle satışa sunulacak.

Şehrimizin Kültür hayatına yaptığı olumlu katkılarla tanınan ve NKM Yayın Grubu bünyesinde yer alan Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları, kuruluşunun 18. yılına indirim kampanyasıyla giriyor. “Yeter ki Siz Okuyun”, “ Herkes Okusun Diye” ve İndirim Bizden Okumak Sizden” sloganlarıyla düzenlenen kampanyada tüm kitaplar %50 indirimle satışa sunulacak.

 11 Ocak’ta başlayacak olan kampanya çerçevesinde Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınlarının Rampalı Çarşı No: 41’deki mağazasında tüm yayınevlerinin kitapları %50 indirimle okuyucuya ulaşacak. Yedi gün sürecek olan ve 17 Ocak’ta 2010’da son bulacak olan kampanyada kitapseverler, okumak istedikleri kitapları alma imkânına kavuşurlarken bütçelerine de yük bindirmemiş olacak.

 Şehrimizde 18 yıl önce kurulan Nüve Kültür Merkezi’nin, yaşanan ekonomik krize rağmen ve günümüzde gittikçe yaygınlaşan korsan kitap piyasasına karşı düzenlediği bu kampanya, kitapseverler tarafından çok olumlu bulunurken, NKM Yayın Grubu’nun özveriyle yayın hayatımıza kazandırdığı kitaplar da takdirle karşılanıyor.

 Konu ile ilgili açıklama yapan NKM Yayın Grubu yetkilisi İsmail Çalışkan, Tek amaçlarının kriz nedeniyle sarsılan bütçelere katkı sağlamak olduğunu vurgularken, “Öğrenilecek daha çok şey var ve biz zaman zaman düzenlediğimiz kampanyalarla halkımızın aydınlanmasına vesile olmak istiyoruz. Hedefimiz; Konya’daki kültürel hayata yeni bir ivme kazandırmak ve katkı sağlamaktır. Kuruluşumuzdan bu yana, Konya’daki birçok kültürel etkinliğe öncülük etmenin yanı sıra ve son dört yıldır yayımladığımız yüze yakın kitabı ülke ve dünya kültürüne armağan etmenin kıvancıyla, sadece “herkes okusun diye” böyle bir kampanyayı başlatıyoruz. Günün ekonomik koşullarında okuyan insanımıza bir jest yapmak ve okumayan insanımızı da okutmaya yönelik bu kampanyayla umuyoruz ki ve üzülerek ifade ediyoruz ki, kitap okuma alışkınlığı olmayan geniş kesimlere kitap sevgisini aşılamış oluruz. Uygar olmanın ve uygarlıklara yön verebilmenin yolu, kitaptan ve kitap okumaktan geçmektedir. Kitabın bir ucunda yazar, öbür ucunda okuyucu vardır. Bu ilişkidir ancak; insanları okur-yazar yapan. Büyük Mutasavvıf Muhyiddin-i Arabî kitabın önemini şöyle dile getirir; "Kitap kadar göçüp gidenleri konuşturan, yaşayanların halini anlatan bir şey görmedim. Nerededir o dost ki, sen uyuyunca ancak uyur, sen istersen konuşur, sahibinin sırrını saklar, emanetini korur.” Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın ve daha sırdaş değildir. Hayatımıza yeni renkler eklemek, ışıklar içinde aydınlık bir gelecek ve dünyamızı genişletmek için, kitap okumaktan başka çaremiz yoktur. Ne yazık ki Türk Milleti olarak çok okuyan bir toplum değiliz. Ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olmamızın, içinde bulunduğumuz yerlerin ve kimliğini taşıdığımız toplumun temel özelliklerini bilmemizin ön koşulu; çok okumaktır. Başka bir ifadeyle, kendimizi ve çevremizi tanımamız için, çok okumalı, çok düşünmeliyiz. Bilgisi olmayanın fikri olmayacağı açıktır. Okudukça önce kendimizi, içinde yaşadığımız toplumu ve dünyadaki diğer insanları tanımamız daha kolay olacaktır. Okumazsak; ülkemizi ve dünyamızı, toplumumuzu ve diğer toplumları, geçmişimizi ve günümüzü, çevremizde olup biten hiçbir şeyi anlayamayız, bilemeyiz. Kısaca, az gelişmişlikten, gelişmiş bir ülke konumuna geçmek istiyorsak; okumalı, çok okumalıyız. Düşündüklerimizi kayıtlı bilgilere dönüştürmek için de çok yazmalıyız.

 11 Ocak’ta başlayacak olan kampanya, 17 Ocak’ta tarihinde son bulacak. Tüm kitapseverleri Rampalı Çarşı’daki mağazamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

 Şehrimizin kültür çevrelerinde sevinçle karşılanan kampanyanın büyük ilgi görmesi beklenirken okuma alışkanlığımıza da önemli katkılar sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. “O halde haydi Konya, oku ve okut !” çağrısı yapılarak tüm kitapseverler kampanyaya davet edildi.

 

KİTAPTAN NOT !!!

 …Ben evrensel bir bilgi kaynağıyım. Benim yerim yurdum yok, ama asıl vatanım beyinleriniz ve yüreklerinizdir. Lütfen beni okuyun! Beni okursanız hayat bulacağım. Tıpkı sizin bulduğunuz gibi… Yoksa siz beni okumadan doğru bilgilere ve yaşantınız için gerekli olan tüm donanımlara erişebileceğinizi mi zannediyorsunuz?

Lütfen beni okuyun! Beni okursanız, ben asıl o zaman bir işe yarayacağım. Beni satın almakla paha biçilemez bir dünya aldığınızın farkına varın! Ben raflara dizilmek için yazılmadım! Benim değerim; sizin okumanızdır. Ancak birlikte yücelebiliriz…

Lütfen beni okuyun…!

 

YORUMLAR
süper
mustafa
mükemmel bir indirim kitap okumak isteyen herkes koşsun. Böyle bir indirimi de ancak nüve kitabevi yapar. teşekkürler
88.225.217.4
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA