• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nüve Kültür Merkezinden % 50 indirim
12 Ocak 2012 Perşembe 13:02

Nüve Kültür Merkezi'nden % 50 indirim

Şehrimizin Kültür hayatına yaptığı olumlu katkılarla tanınan ve NKM Yayın Grubu bünyesinde yer alan Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları, kuruluşunun 20. yılına indirim kampanyasıyla giriyor.
Şehrimizin Kültür hayatına yaptığı olumlu katkılarla tanınan ve NKM Yayın Grubu bünyesinde yer alan Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları, kuruluşunun 20. yılına indirim kampanyasıyla giriyor. “Yeter ki Siz Okuyun”,     “Herkes Okusun Diye” ve İndirim Bizden Okumak Sizden” sloganlarıyla düzenlenen kampanyada tüm kitaplar % 50 indirimle satışa sunulacak.
2 OCAK’ta başlayacak ve 15 Ocak’ta sona erecek olan kampanya çerçevesinde Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınlarının Rampalı Çarşı No: 41’deki mağazasında tüm yayınevlerinin kitapları % 50 indirimle okuyucuya ulaşacak. İki hafta sürecek olan ve 15 OCAK 2012’de sona erecek kampanyada kitapseverler, okumak istedikleri kitapları alma imkânına kavuşurlarken bütçelerine de yük bindirmemiş olacak.
Şehrimizde 20 yıl önce kurulan Nüve Kültür Merkezi’nin, hem kuruluşunun 20. yılı münasebetiyle hem de günümüzde gittikçe yaygınlaşan korsan kitap piyasasına karşı düzenlediği bu kampanya, kitapseverler tarafından çok olumlu bulunurken, NKM Yayın Grubu’nun özveriyle yayın hayatımıza kazandırdığı kitaplar da takdirle karşılanıyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan NKM Yayın Grubu yetkilisi İsmail Çalışkan, Tek amaçlarının okuma kültürünün yaygınlaşması gerektiği konusunu vurgularken, “Öğrenilecek daha çok şey var ve biz zaman zaman düzenlediğimiz kampanyalarla halkımızın aydınlanmasına vesile olmak istiyoruz. Hedefimiz; Konya’daki kültürel hayata yeni bir ivme kazandırmak ve katkı sağlamaktır. Kuruluşumuzdan bu yana, Konya’daki birçok kültürel etkinliğe öncülük etmenin yanı sıra, son yedi yıldır da, yayımladığımız yüz ellinin üzerinde kitabı ülke ve dünya kültürüne armağan etmenin kıvancıyla, sadece “Yeter ki Siz Okuyun”, “Herkes Okusun Diye” ve İndirim Bizden Okumak Sizden” sloganlarıyla böyle bir kampanyayı başlatıyoruz. Günün ekonomik koşullarında okuyan insanımıza bir jest yapmak ve okumayan insanımızı da okutmaya yönelik bu kampanyayla umuyoruz ki ve üzülerek ifade ediyoruz ki, kitap okuma alışkınlığı olmayan geniş kesimlere kitap sevgisini aşılamış oluruz. Uygar olmanın ve uygarlıklara yön verebilmenin yolu, kitaptan ve kitap okumaktan geçmektedir. Kitabın bir ucunda yazar, öbür ucunda okuyucu vardır. Bu ilişkidir ancak; insanları okur-yazar yapan. Büyük Mutasavvıf Muhyiddin-i Arabî kitabın önemini şöyle dile getirir; "Kitap kadar göçüp gidenleri konuşturan, yaşayanların halini anlatan bir şey görmedim. Nerededir o dost ki, sen uyuyunca ancak uyur, sen istersen konuşur, sahibinin sırrını saklar, emanetini korur.” Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın ve daha sırdaş değildir. Hayatımıza yeni renkler eklemek, ışıklar içinde aydınlık bir gelecek ve dünyamızı genişletmek için, kitap okumaktan başka çaremiz yoktur. Ne yazık ki Türk Milleti olarak çok okuyan bir toplum değiliz. Ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olmamızın, içinde bulunduğumuz yerlerin ve kimliğini taşıdığımız toplumun temel özelliklerini bilmemizin ön koşulu; çok okumaktır. Başka bir ifadeyle, kendimizi ve çevremizi tanımamız için, çok okumalı, çok düşünmeliyiz. Bilgisi olmayanın fikri olmayacağı açıktır. Okudukça önce kendimizi, içinde yaşadığımız toplumu ve dünyadaki diğer insanları tanımamız daha kolay olacaktır. Okumazsak; ülkemizi ve dünyamızı, toplumumuzu ve diğer toplumları, geçmişimizi ve günümüzü, çevremizde olup biten hiçbir şeyi anlayamayız, bilemeyiz. Kısaca, az gelişmişlikten, gelişmiş bir ülke konumuna geçmek istiyorsak; okumalı, çok okumalıyız. Düşündüklerimizi kayıtlı bilgilere dönüştürmek için de çok yazmalıyız.
2 OCAK’ta başlayacak olan kampanya, 15 OCAK’ta son bulacak. Tüm kitapseverleri Rampalı Çarşı’daki mağazamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.
Şehrimizin kültür çevrelerinde sevinçle karşılanan kampanyanın büyük ilgi görmesi beklenirken okuma alışkanlığımıza da önemli katkılar sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. “O halde haydi Konya, oku ve okut !“ çağrısı yapılarak tüm kitapseverler kampanyaya davet edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA