• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Numune Hastanesi Yazır Ek binası açıldı
19 Eylül 2012 Çarşamba 12:12

Numune Hastanesi Yazır Ek binası açıldı

Yazırda yapımı tamamlanan Numune Hastanesi Ek hizmet binası, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, işadamı ve Atiker Yönetim Kurulu..
Yazır’da yapımı tamamlanan Numune Hastanesi Ek hizmet binası, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Topatan,  işadamı ve Atiker Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker tarafından kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.
Numune Hastanesinin Yazır Ek binasının açılışı için düzenlenen törene AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, başhekim yardımcıları, doktorlar ve çalışanların yanı sıra işadamı ve Atiker Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker ve davetliler katıldı.
 
Numune Hastanesi Yazır Ek Binasının Eğitim Konferans salonunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Toptan, yazır’daki ek binanın 7 gün 24 saat özveri ile hizmet vereceğini belirterek, “Numune Hastanesi Yazır Ek binamızda hizmete giren Nükleer Tıp Merkezi, Yoğun Bakım Üniteleri, Psikiyatri Servisi ve Diyaliz Merkezimizin açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Sağlık Bakanlığımızın başarıyla yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, insan odaklı hale gelmesi ve günün ihtiyaçlarına göre modernize edilmesi büyük önem arz etmektedir.  Bu doğrultuda Numune Hastanesi olarak her geçen gün hizmet alanlarımızı ve kalite standartlarımızı geliştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. 500 yataklı akıllı hastane projemizin hayata geçirilmesi sürecinde, faaliyetlerimizin büyük bir kısmını onkoloji hastanesi olarak 1995 yılında yapımına başlanıp 2011 yılında tamamlanan, yaklaşık 24 milyon liraya mal olan ve tarafımıza tahsis edilen ek hizmet binamızda sürdürmekteyiz. 40 bin metre karesi kapalı olmak üzere toplam 80 bin metre kare alanda, 21 poliklinik odası, 8 ameliyat masası, 419 fiili yatak kapasitesi ve 1560 personelle hizmet vermekteyiz. Ayrıca merkez ve semt polikliniklerimizden yatışı yapılan hastalarımıza sunduğumuz VİP personel eşliğinde hasta taşıma servisi uygulamamız ile Numune kalitesini yaşatmaya devam ettiğimiz ek hizmet binamızda, bugün de yeni birimlerimizin açılışını yaparak vatandaşlarımızın sağlık hizmetine çok daha kolay ulaşmasını sağlamış olacağız” dedi. 
Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, yazır ek binasında hizmet verilen birimler hakkında da bilgi vererek, “Nükleer Tıp Merkezimiz, bölgedeki en gelişmiş gama kamera ile faaliyetlerine başlamıştır. Bu cihazımız ile birlikte tüm vücut organlarının sintigrafik görüntülenmesi mümkün olacak, özellikle de kalp ve kanser hastalarının teşhis ve takibinde gerek doktorlarımıza, gerekse hastalarımıza büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Nükleer Tıp Merkezimizde ayrıca C-14 ile üre nefes testi ve kemik dansitometri testleri de yapılabilmektedir. Diyaliz Merkezimiz, yeni yerinde hasta kabulüne başlamıştır. Merkezimiz 19 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Hâlihazırda tedavi gören hasta sayımız 50’dir. Hastalarımız seans öncesi servisle evlerinden alınıp, seans sonrası yine servislerle evlerine ulaştırılmaktadır. Diyaliz merkezimiz, Selçuklu ilçemizde devlet hastaneleri içerisinde en kapsamlı merkez konumundadır. Ayrıntılı gözlem ve ileri tedavinin yapıldığı, kritik hastaların bulunduğu yoğun bakım ünitelerimiz ise 1, 2 ve 3. basamak olmak üzere 6 ünitede hizmetlerini sürdürmekte olup, toplam 63 yatakla hizmet verdiğimiz tam donanımlı yoğun bakım ünitelerimizde doktor ve hemşirelerimiz 7 gün 24 saat özveri ile görev yapmaktadır. Hastanemiz Psikiyatri Servisi, ağustos ayı sonu itibariyle yeni yerinde hasta kabulüne başlamıştır. Bayan ve Erkek katı olmak üzere iki katta toplam 26 yatağın bulunduğu servisimizde, tüm hasta odaları 24 saat kapalı devre kamera sistemi ile izlenmektedir. Her katta ve klinik girişinde hasta, hasta yakını ve personellerin yararlanabileceği sosyal alanlar mevcut olup, bu alanlarda, çeşitli uğraşı terapileri de düzenlenmektedir. Görüldüğü üzere açışlını yaptığımız bu birimlerimiz ile kaliteli sağlık hizmetini ilimiz hatta bölge halkımızın istifadesine sunmaktayız. Ayrıca yatak doluluk oranlarımızın bazı birimlerimizde %100’lere yaklaştığını da belirtmek istiyorum. Hizmet kapasitemizi artırarak daha çok hastaya faydalı olabilme yolunda Karatay ve Selçuklu belediyelerimizle yapılan protokoller gereği yılbaşına kadar 2 semt polikliniğimizi açmış olacağız. Bunun yanında 500 yataklı hastanemizin de temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu noktada eklemeden geçemeyeceğim bir husus da ek hizmet binamızda hizmet vermeye başlama sürecinde yaşadığımız kurumlar arası dayanışmadır. Büyükşehir Belediyemize ve Selçuklu Belediyemize çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışmaları konusunda, MEDAŞ’a hastanemiz çevresinin aydınlatılması konusunda, İl Müftülüğümüze hastalarımızın dini vecibelerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri adına her hasta odası için temin ettikleri seccade ve Kur’an-ı Kerim konusunda gösterdikleri duyarlılık için huzurlarınızda tekrar şükranlarımı sunuyorum. Hastanemizin yeni açılan birimlerinin hastalarımıza şifa dağıtılan mekânlar olmasını temenni ediyorum. Konya’mızı, bölgenin sağlık üssü haline getirmeye kararlıyız” şeklinde konuştu.    
En kutsal hizmet İnsan Sağlığına Verilen Hizmettir
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu’da konuşmasında, en kutsal hizmetin insan sağlığına verilen hizmet olduğunu ifade ederek, “Sizleri değerli meslektaşlarım diye hitap etmek istiyorum. 15 yıl hekimlik mesleğini yürüttüm. Sizlerden birisiyim. İnsan hayatında en kutsal şey insan sağlığı ve insan sağlığına hizmettir. Sizler bu görevi canla başla sürdürüyorsunuz. Sağlık ordusu olarak verdiğiniz hizmetin karşılığını yeterince alamıyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum. Konya sağlık hizmetlerinde artık üst noktaya ulaştı. Numune ve Karatay hastanelerimiz gündemdedir. Sağlık hizmeti verilen kurumların bütün şartlarını yerine getirmeniz ve modern cihazlarla donatmanız önemli olduğu kadar burada ekip olması da önemlidir. Sağlığın ve sağlık çalışanlarının sorunlarını biliyoruz.  Çözümü noktasında elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.  
Konuşmaların ardından Numune Hastanesi Yazır Ek binasının açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra ek binanın içindeki birimler gezildi.         
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA