• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Numara taşımada yeni dönem
29 Kasım 2015 Pazar 09:47

Numara taşımada yeni dönem

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım “Numara taşıma için getirilen 3 aylık bekleme süresi kaldırılıyor. Uyarı tonu da isteğe bağlı olacak” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da numara taşımadaki bekleme sürelerinin kaldırıldığını belirterek, “Sabit hatlarda numara taşıma için getirilen 3 aylık bekleme süresi kaldırılıyor. Numara taşımadaki uyarı tonu konusunda düzenleme yapılıyor” dedi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) “Numara Taşınabilirliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Yıldırım, numara taşımada tüketiciler açısından kimi zaman mağduriyet yaratan uygulamaların olduğuna dikkati çekti. Yıldırım, “Yeni düzenlemeyle taşınan numaranın da alıcı işletmecide bir başkasına devredilmesi mümkün hale getirildi” diye konuştu.

TAŞIMA SÜRESİ BİR GÜN

Abonenin, numarasının tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesini imzaladığı tarihten itibaren 3 ay geçmeden numarasını taşıyamadığını hatırlatan Yıldırım, yeni düzenlemeyle sabit abonelerin bu 3 aylık bekleme süresi olmaksızın numaralarının taşınmasına imkan tanındığını kaydetti. Abonelerin numaralarının taşınmasına yönelik talepte bulunmasının ardından işletmecilere, talebin yerine getirilmesi için tanınan sürelerin kısaldığını dile getiren Yıldırım, “İşletmecilerin taşıma taleplerini iletim süresi 2 günden 1 güne, taşıma talebinin işletmeciler tarafından kontrol süresi de yin

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA