• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Not yerine performans
27 Haziran 2012 Çarşamba 12:13

Not yerine performans

Emniyet Genel Müdürlüğü rütbe terfi yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre, polise sicil notu yerine performans değerlendirme puanı verilecek...
Emniyet Genel Müdürlüğü rütbe terfi yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre, polise sicil notu yerine performans değerlendirme puanı verilecek...

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Buna göre, ''sicil notu'', ''performans değerlendirme puanı'', ''sicil notu ortalaması'', ''olumsuz sicil'', ''olumlu sicil'' ve ''takdirname'' tanımları yürürlükten kaldırılarak, yerine ''liyakat'', ''performans değerlendirme puanı'', ''yetersiz performans puanı'' ve ''çok iyi performans puanı'' ve ''başarı belgesi'' ibareleri eklendi.
 
Ayrıca söz konusu yönetmelikte yer alan geçici maddeye göre, önceki yıllara ait sicil notları, kıdem ve terfi değerlendirme işlemlerinde kullanılamayacak. Ancak önceki yıllarda alınan takdirnameler, başarı belgesi olarak personelin kıdem ve liyakat değerlendirmesinde dikkate alınacak.
 
''Takdirname'' yerine ''Başarı Belgesi'' verilecek personelde, görevlerinde olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapma şartı aranacak.
Aynı yönetmelikle, ''Emniyet Müdürü APK Uzmanı'' ibaresi de ''Özel Güvenlik Denetme Daire başkanı'' olarak değiştirilirken, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı unvanı ihdas edildi. 4. sınıf emniyet müdürlüğünden 3. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi etmek için de zorunlu ikinci bölge hizmetini en az bir kez yapmış olmak veya halen bu bölge hizmetinde bulunma şartı aranacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA