• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nitelikli elemanın önemi artmaktadır
26 Aralık 2011 Pazartesi 14:38

'Nitelikli elemanın önemi artmaktadır'

Öztürk, Türkiyenin büyümesiyle dış ticaretinin doğru orantılı olarak arttığını ifade ederek, 2023 hedefini gerçekleştirmede nitelikli dış ticaret elemanlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen ‘Küreselleşen Dünyada Türkiye'nin Değişen Rolü ve Rekabet Gücü’ konulu konferansa katıldı.
Öztürk, Türkiye’nin büyümesiyle dış ticaretinin doğru orantılı olarak arttığını ifade ederek, 2023 hedefini gerçekleştirmede nitelikli dış ticaret elemanlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü’nün düzenlediği programda konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanılan gelişmeleri değerlendirdi. Öztürk, “Türkiye’nin son dönemdeki büyümesiyle dış ticaret artışı birbiriyle bağlantılı olarak yükselmektedir. Bu durumda ülkemizin sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalaması için dış ticaretinin artması gerektiğini görmekteyiz. Küreselleşen dünyada, uluslararası piyasalarda rekabetin önem kazandığı bu dönemde, dış ticaret alanında nitelikli eleman ihtiyacının da önemi giderek artmaktadır. Dolayısıyla dış ticaret sektörüne yeterli sayıda eğitilmiş eleman kazandırılması öncelikli bir konu haline gelmiştir. Şehrimizde üniversitelerimizde dış ticaret alanında nitelikli elemanlar yetiştirilmektedir. Yetişen bu uzmanların şehrimizin ve ülkemizin dış ticaretini artıracak çalışmalar gerçekleştireceğine inanıyoruz. Dış ticaret bölümünde eğitim alan öğrencilerimizin gelecek açısından geçerli bir meslek kazandıkları bu alanda dikkat etmeleri gereken önemli konular bulunmaktadır. Bunun için öğrencilerimize tavsiyelerimiz bir değil birden fazla yabancı dil eğitimi almalarıdır. Diğer taraftan uluslararası konjonktürü iyi takip etmeleri, uluslararası siyasi ve ekonomik gelişmeleri ileri görüşle analiz etmeleri gerekmektedir” dedi.

Program sonunda, Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Alagöz Başkan Öztürk’e günün anısına hediye takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA