• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nijerli heyeti Başkan Kalaycıyı ziyaret etti
12 Nisan 2013 Cuma 12:26

Nijerli heyeti Başkan Kalaycı'yı ziyaret etti

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere ülkemize gelen Nijer'in üst düzey eğitim bürokratları Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı'yı makamında ziyaret etti.
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere ülkemize gelen Nijer'in üst düzey eğitim bürokratları Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı'yı makamında ziyaret etti.
Merkezi Ankara'da bulunan Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği'nin daveti üzerine ülkemize gelen Nijer Eğitim Bakanlığı bürokratları, İstanbul ve Ankara'daki incelemelerinin ardından bugün de Konya'ya geldiler.
Konya'da Mevlana Müzesi'ni ziyaret eden heyet daha sonra Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Sami Zeybek ile yönetim kurulu üyesi Mücahit Gedikli de hazır bulundu.
 Nijer'de bulunan Türk okulunun adının Mevlana Koleji olduğunu belirten Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Sami Zeybek, "Nijer Eğitim Bakanlığı'nda üst düzey bürokratlardan oluşan heyeti, İstanbul ve Ankara gezilerinden sonra bugün de Konya'ya getirdik. Bizleri ağırladığı için Meram Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
 Meram ilçesi hakkında bilgi veren Başkan Kalaycı da, "Dünyanın farklı ülkelerinden belediyelerle kardeş şehir ilişkilerimiz var. Bosna-Hersek'te Hadzici, Irak'ta Telafer, Filistin'de Gazze, Azerbaycan'da Şeki, Moritanya'da Ekcevcet ve Tunus'ta Manuba Belediyeleri ile kardeş belediyeyiz. A.B.D.'de de Karsın Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sizleri hoşgörü ve sevgi diyarı Konyamızda ağırlamaktan büyük onur duyuyorum" diye konuştu.
 Nijer Eğitim Genel Müdürü Mümin Musa, Başkan Kalaycı'ya günün anısına Nijer el sanatlarıyla yapılan bir hediye takdim etti. Kalaycı da Musa'ya semazen figürü hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA