• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NEÜde mezuniyet sevinci ve coşkusu yaşandı
15 Mayıs 2013 Çarşamba 11:26

NEÜ'de mezuniyet sevinci ve coşkusu yaşandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde 2012-2013 genel mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde 2012-2013 genel mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Erol Güngör Konferans salonunda yapılan törene Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, dekan yardımcıları akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül açılış konuşmasında şunları belirtti: “Sevgili gençler buraya iki aşamalı bir süreçten geldiniz: Birincisi zorlu bir sınavdan geçerek üniversite fakültemizi kazandınız. İkinci aşama da ise onlarca hatta yüzlerce sınavları, çalışmaları, sunumları başarı ile vererek buraya geldiniz. Çok zor bir süreçle geldiniz; ama daha zoru ise bundan sonra başlayacak. Çok zorlu bir süreç olsa da şuna inanıyoruz ki biz sizlere fakültemizde çok kaliteli bir eğitim; çok yönlü psikoloji, sosyal, kültürel ortamlar sunduk.
Bundan sonra ise iç dünyanızda başarılı olmalısınız. Yani mutlu olmalısınız. Mutluluk ise kişinin kendini gerçekleştirmesi, yaptıklarından haz almasıdır. Götürüsü ne olursa olsun yapmaktan gurur ve mutluluk duyduğunuz görevi sonuna kadar sürdürün. Hayatın başınıza öreceği şeyler ne olursa olsun değişecek, dönüşecek, gelişeceksiniz; fakat temel değerlerinizi kaybetmeden.
Buradan aldığınız eğitimle gideceğiniz eğitim kurumlarını sevgi ortamına dönüştürmeniz ve dostlarınızın eksik olamaması dileği ile değerli öğrenci ve velilerini tebrik ederim. Yolunuz açık olsun.”
Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise: “Öğretmenlik mesleği kendi içerisinde sorumluluk taşıyan bir Peygamber mesleği. Zor ama kutsal bir görev. Ülkemiz dünya arenasında yoğun bir rekabetle mücadele ederek yol almaya çalışıyor.2023 vizyonuna uygun olarak refah seviyesi yüksek bir toplum yer alacaksa ülkenin en iyi sermayesi olan insan gücünü en iyi şekilde yetiştirmek gerekir. Gelen öğrenciler bize emanet olduğu için hocalarımızla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mezuniyet törenleri öğrencilerin kalplerinin heyecanla attığı ailelerin gurur duyduğu bir dönüm noktası.
Sağlam adımlarla geleceğe hep beraber yol arkadaşı olarak yürüyeceğiz. Sağlık, huzur ülke menfaati, dostluk ve barış içerisinde huzurlu bir ortamda çalışmaları dileği ile.”
Fakülte Ana Bilim dallarında dereceye giren öğrencilere, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül ve dekan yardımcıları tarafından hediye ve çiçek takdim edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA