• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neden Hayır dediklerini kendileri de bilmiyor
26 Ağustos 2010 Perşembe 17:00

'Neden 'Hayır' dediklerini kendileri de bilmiyor'

AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı 12 Eylül'de yapılacak referandumu halka anlatmak için başlatmış olduğu mahalle toplantılarına devam ederken ilçeye bağlı belde ve köylerde de ziyaretlerde bulunarak
Son olarak Hayıroğlu Beldesi’nde yapılan bilgilendirme toplantısına Ak Parti Konya Milletvekillerinden Hasan Angı ve Hüsnü Tuna, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Necip Çimen, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, Hayıroğlu Belde Belediye Başkanı Mustafa Geçgil, Yarma Belde Belediye Başkanı Mustafa Sarıca ve çok sayıda belde sakini katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Hayıroğlu Belde Belediye Başkanı Mustafa Geçgil’den sonra söz alan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal teşkilat olarak referandum sürecini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ve amaçlarının Karatay bölgesinde çalmadık kapı bırakmayarak her kesime ulaşmak olduğunu söyledi.
 
 Karatay İlçesi’nde yüksek oranda ‘Evet’ oyu çıkacağına inandıklarını söyleyen Ünal; ‘Hayır’ oyu kullanacağını beyan eden siyasi partilerin neden ‘Hayır’ diyeceklerinin kendilerinin dahi bilmediğini söyledi. Ünal, son olarak 28 Ağustos cumartesi günü Hükümet Meydanı’nda Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı mitinge tüm Hayıroğlu halkını davet etti.
Ak Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna ise konuşmasında, sivil bir Anayasa’ya ülkenin  hava ve su kadar ihtiyacı olduğunu ifade ederek; özürlülere, kadınlara, yaşlılara, şehit çocuklarına, gazi ve çocuklarına yapılan pozitif ayrımcılık neden ‘Hayır’ diyen kesimi rahatsız ediyor, bu ülkenin kaynaklarını teröristlere yatırmayı önleyecek zemini hazırlayacak Anayasa değişikliğine neden ‘Hayır’ deniliyor, Anayasal suç işlemiş asker kişilerin sivil Anayasa’da yargılanmasına neden ‘Hayır’ deniliyor, eğer bu ‘Hayır’ kesiminde Silivri’deki çeteler İmralı’daki cani, Kandil’deki caniler varsa bu ‘Hayır’ da bir şer’in olduğu açıkça ortadadır dedi. Referandumdaki bir ‘Evet’ oyunun bu ülkenin geleceğine bir tuğla koymak kadar önemli bir görev olduğunun altını çizen Tuna; Anayasa değişikliği ile ülkenin geleceğine kastedenlerin ümitsizliğe düşeceğini kazananın Türkiye ve yüce Türk Milleti olacağını söyledi.
Son olarak söz alan Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Angı ise; Anayasa değişikliğindeki her bir maddenin Türkiye’nin önünü açacak düzenlemeler içerdiğini ifade ederek; şehit yakınlarına, gazilere, kadınlara, çocuklara, yaşlılara getirilen düzenlemeden, HSYK ve Anayasa Mahkemesi’nin yapısını değiştiren düzenlemeye kadar hepsinin bu ülke için ihtiyaç olduğunu söyledi.
 
Bu düzenlemelerin yetersiz olduğunu da dile getiren Hasan Angı, 2011 yılında oluşacak olan yeni Meclis’in, yapılacak olan bu değişiklikler üzerine yenilerini ekleyerek tam anlamıyla sivil bir Anayasa’yı hayata geçireceğini de sözlerine ekledi. Konuşmasında muhalefete de yüklenen Angı; “Siz dürüst durup iktidara gerektiği yerde destek olup Anayasa Mahkemesi’ne giderek meseleleri kilitlemek yerine, bu ülkenin önünü açmak adına elinizden gelen desteği verseydiniz, bu günkü yaşadığımız pek çok sıkıntıyı yaşamamış olurduk” dedi. Angı; “AK Parti iktidarı döneminde itibarımız arttı, ekonomimiz büyüdü, ülke  sorunlarının çoğunu çözdük ve bundan sonraki süreçte de yine sizlerin destekleriyle ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik 12 Eylül’de yapılacak olan referandum da sizlerden ‘Evet’ oyu vermenizi istiyoruz” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA