• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necmettin Erbakan Üniversitesinin hedefi büyük
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:20

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin hedefi büyük

Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik çalışmaları ve akademik çalışmaların niteliğini artırmak için proje desteklerine başladı
Türkiye’de ilk 10, dünyada ise ilk 500 üniversite arasında yer almak için çalışmalar yürüten Necmettin Erbakan Üniversitesi kendi kurduğu Bilimsel Araştırmalar Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP) aracılığıyla önemli desteklerde bulunuyor.
Konuyla ilgili Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Eyüp Kalaycı Konferans Salonunda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Meram Tıp Fakültesinde görevli çok sayıda asistan, öğretim elemanı ve öğretim üyesinin katıldığı toplantıda konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi BAP Koordinatörü Prof Dr Oğuz Doğan Meram Tıp Fakültesindeki akademisyenlere sağlanan desteklerden yararlanabilmeleri için akademisyenlerin takip etmesi gereken prosedürleri anlattı.
Şu anda 8 ayrı alanda desteğin verildiğini ifade eden BAP Koordinatörü Doğan, “Araştırma Projeleri, Tez Projeleri, Öncelikli Alan Projeleri, Sanayi İşbirliği Projeleri, Kongre Projeleri, Ek Destek Projeleri, Yayın Teşvik ve Atıf Destek Projeleri olarak sınıflandırılmaktadır. En düşün destek Atıf Projemizde 150 lira iken Alt Yapı Destekleri ise sınırsız olarak verilmektedir. Bununla birlikte Araştırma Projelerine 30.000 TL, Öncelikle Araştırma Projelerine 80.000 TL, Yüksek Lisans Projelerine 7.500 TL, Tıpta Uzmanlık Tez Projesine 15.000 TL, Doktora Tez Projesine 15.000 TL, Kongreye Katılım Projesine 3.200 TL şeklinde belirlenmiştir. Yine bununla birlikte yayınlar içinde A, B, C sınıf dergiler için 1.500 TL ile 750 TL arasında destekler sağlanacaktır. Özel sektörden sağlanan proje desteklerine ise alınan destek kadar destek sağlanacaktır. MEVKA, TÜBİTAK gibi kurumlardan destek alacak projelerinde yüzde 20’si kadar destek yine birimimiz tarafından ödenecektir.  
 Burada akademisyenlerimizin kongreye katılımı, bilimsel çalışmalarını artırmak ve yapılan çalışmaların niteliğini artırmak, tez yazımı gibi alanlarda çalışmalarına destek olmak birinci amaç olarak belirlenmiştir” dedi.
Proje ile ilgili ayrıntılar ile desteklere başvuru tarihleri gibi konular  http://bap.konya.edu.tr internet adresinden öğrenilebilecek.
BAP Koordinatörlüğü Meram Tıp Fakültesi sonrası Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde de bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bu toplantıda da akademisyenlere desteklerle ilgili bilgiler aktarıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA