• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nasrettin Hoca’da İsrail’e tepki gösterdi
10 Haziran 2010 Perşembe 17:03

Nasrettin Hoca’da İsrail’e tepki gösterdi

51. Uluslar arası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği Afişi ve bu yıl şenlikte konser verecek sanatçılar düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

51. Uluslar arası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği Afişi ve bu yıl şenlikte konser verecek sanatçılar düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. Şenlik afişinde kirli bir dünyayı elleriyle iten Nasreddin Hoca sırtında taşıdığı temiz, barış ve huzur dolu bir dünyayı getiriyor. Bu arada şenlikte Işın Karaca, Mustafa Ceceli ve Onur Şan gibi sanatçılarda konser verecek.

Nasreddin Hoca'nın anısına her yıl 5-10 Temmuz tarihleri arasında Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen Uluslar arası Nasreddin Hoca Şenliği'nin afişi ve şenlikte konser verecek sanatçılar yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Bu yıl 51.si düzenlenecek olan şenlikte kullanılacak afiş; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Sebahat Karcı tarafından çizildi. Afişte kirli, savaş ve huzur olmayan bir dünyayı elleriyle iten Nasreddin Hoca, sırtında taşıdığı temiz, barış dolu ve huzurlu dünyayı getiriyor.

Nasreddin Hoca Şenliği programı hakkında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Op. Dr. Mustafa Baloğlu "Biliyorsunuz bu yılki temsili Nasreddin Hoca'mız Emin Olcay. Emin Olcay'ın Nasreddin Hoca'yı çok büyük bir başarıyla temsil edeceğine ve Nasreddin Hoca'nın dünyaya ve ülkemize çok ciddi mesajlar vereceğine inanıyorum" dedi.

Başkan Baloğlu, Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Güvendik'le birlikte uzun süredir çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şenlik öncesi yapılacak etkinlikleri  şöyle açıkladı: "28 Haziran 2010 tarihinde Ankara'ya giderek başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere devlet protokolünü Nasreddin Hocamızla birlikte şenliğimize davet edeceğiz"

5 Temmuz 2010 tarihinde Nasreddin Hoca'nın yine eskiden olduğu gibi şenliğe davet edileceğini, göle maya çalacağını belirten Baloğlu bu yılki şenlikte özellikle Uluslar arası etkinliklere önem verdiklerini belirterek bir çok ülkeden halk dansları gruplarının şenliğe katılacağını söyledi. Hindistan, Avusturya, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti, Fildişi Sahilleri, Macaristan, Romanya ve Afrika gruplarının tiyatro ve halk dansları ile şenliğe renk katacaklarını söyleyen Baloğlu, şenliğe katılacak sanatçılarıda şöyle açıkladı: "5 Temmuz 2010 tarihinde Işın Karaca Konseri, 6 Temmuz 2010 tarihinde Konya Devlet Tiyatrosu'nun İstanbul Efendisi isimli oyunu, 7 Temmuz 2010 tarihinde Emin Olcay Tiyatrosu ve yabancı halk dansları gösterileri, 8 Temmuz 2010 tarihinde Mustafa Ceceli konseri, 9 temmuz 2010 tarihinde Akşehirli müzisyenlerden oluşan Grup Dünya'nın Ortası konseri ve 10 Temmuz 2010 tarihinde ise Onur Şan Konseri yer alacak. Ayrıca şenlik sunuculuğunu ise Şovmen Hakan Doğanay yapacak" dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Op. Dr. Mustafa Baloğlu "Şenlik afişimizi hemşerimiz olan, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Sebahat Karcı çizdi. Bu afişi birlikte istişare ederek hazırladık. Bu afişin önemi şu Nasreddin Hoca o kirlenmiş, o kanla terörle kirlenmiş dünyayı itiyor, yerine bembeyaz, barış dolu tertemiz bire dünya getiriyor. Ve özellikle kirlenmiş dünyayı iterken de elini belirli ülkelerin üzerine koyarak itiyor. Onların dünyaya kattığı kirliliği, dünyaya kattığı pisliği yok etmek için belirli ülkelere elini basarak o eski dünyayı adeta çöplüğe atıyor"dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA