• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Naci Koru KSOyu ziyaret etti
10 Mayıs 2012 Perşembe 13:21

Naci Koru KSO'yu ziyaret etti

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Konyaya gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, Konya Sanayi Odası (KSO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB)nı ziyaret etti.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Konya’ya gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, Konya Sanayi Odası (KSO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB)’nı ziyaret etti. KSO ziyaretinde Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’le görüşen Bakan Yardımcısı Naci Koru, Konya sanayisinin bugün iyi bir yerde olduğunu belirterek, “Konya sanayisini hep beraber daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Dış işleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’nun KSO ve KTB ziyaretinde, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya eski Milletvekili Ali Öztürk de vardı.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini, Dış işleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Yardımcısı Naci Koru’nun bugün Türkiye’yi dünyada temsil eden önemli atılımlar yaptıklarını bildirdi. Büyükhelvacıgil, ziyarette Konya’nın önemli bir sanayi şehri olduğuna vurgu yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru’ya üzerinde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in sıfatlarından olan ve “müjdeci, iyi haber getiren” anlamına gelen “El Beşir” yazılı el işlemeli tablo hediye etti. Başkan Büyükhelvacıgil, Bakan Prof. Dr. Davutoğlu ve Bakan Yardımcısı Koru’dan kendilerine hep dünyadan iyi haber getirmelerini diledi.

KTB ziyareti

Konya Sanayi Odası ziyaretinin ardından Konya Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Bakan Yardımcısı Naci Koru, Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından ilk ziyaretinin Konya'ya olduğunu dile getirdi.  Koru, "Yurtdışında binlerce vatandaşımız yaşıyor. Yine binlerce Konyalı da dünyanın birçok yerinde yaşıyor. Biz bakanlık olarak da dünyanın neresinde olurlarsa olsun vatandaşlarımızın daha iyi yaşam şartlarına kavuşması için çabalıyoruz, onlara hizmet etmenin gayreti içindeyiz. Dışişleri Bakanımızın Konyalı olması çok önemli, dolayısıyla bizler Konya'ya sadece dış politika alanında değil, ekonomi alanında da yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Konya gibi Selçuklu’ya başkentlik yapmış bir ilde yaşamanın kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğini belirten Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli ise, dünyada yaşanan dram ve acılara duyarsız kalınamayacağını belirterek,  “Bizim Balkanlar’a, Ortadoğu’ya, Kafkaslara, Afrika’ya, Asya’ya olan ilgimiz ve politikamız alışılagelmiş kalıpları yıkmıştır. Aktif, doğru ve akılcı politikalarla Türkiye büyük bir itibar görmektedir” şeklinde konuştu.

Konya Sanayi Odası’nda düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye ve dünya gündemini de değerlendiren Bakan Yardımcısı Koru, KTB ziyaretinde de Elektronik Satış Salonu’nu gezerek işleyişi hakkında bilgi aldı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA