• Konya-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Musul Ticaret Odası KTO yu ziyaret etti
20 Ekim 2009 Salı 18:30

Musul Ticaret Odası KTO' yu ziyaret etti

Irakın Musul kenti Ticaret Odası yöneticileri, Konya Ticaret Odasını (KTO) ziyaret etti.
Irak’ın Musul kenti Ticaret Odası yöneticileri, Konya Ticaret Odası’nı (KTO) ziyaret etti.
Musul Ticaret Odası Başkanı Mukbil Sıddık el Dabbagh beraberinde, Musul Valiliği Yatırım Komisyonu Üyesi Muhammed Ali Yunus ve Musul Ticaret Odası yöneticileri'nden oluşan heyetle KTO’yu ziyaret etti.
KTO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, kardeş şehir Musul’dan gelen heyeti Konya’da misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Irak yaşadığı zor günleri en kısa zamanda atlatacaktır. Böylelikle ilişkilerimiz de eski günlerine dönecektir” dedi.
Heyete Konya ekonomisi hakkında bilgiler veren Başkan Üzülmez, Başbakan Erdoğan’ın geçen hafta düzenlediği Irak ziyaretinin iki ülke arasındaki ticari ilişkileri artırdığına dikkat çekti. Üzülmez, Konya ve Musul arasında işbirliğinin iyi bir seviyeye gelmesi için Musul Ticaret Odası ile karşılıklı diyalogun devam edeceğini sözlerine ekledi.
Musul Ticaret Odası Başkanı Mukbil Sıddık el Dabbagh da, Konya ile ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla KTO’yu ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Irak’ın sanayi ve ticaret alanında gelişmesi için Türkiye ile iyi ilişki içinde olmalıyız. İki ülke arasındaki karşılıklı işbirliği odalar arasındaki ilişkinin gelişmesine bağlıdır. Özellikle otomotiv yan sanayi ve inşaat sektörlerinde Konyalı firmaların Musul’da yatırım yapmaları için KTO’nun desteğini bekliyoruz. Konya’da düzenlenen uluslararası fuarlara Musul’un da katılması iki şehir arasındaki ticari ilişkileri yakınlaştıracaktır” diye konuştu.
Toplantıda, ticaret odaları arasında işbirliği protokolü imzalaması konusunda görüş birliğine varıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA