• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Kabakçı gündemi değerlendirdi
08 Ekim 2012 Pazartesi 14:34

Mustafa Kabakçı gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı düzenlediği basın toplantısında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.
Partisinin il teşkilatında ülke ve dünya gündemini değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, “Devletin işi vatandaşı müteşebbis yapmak ya da müteşebbis olma yönünden eğitmek, yönlendirmek, altyapıyı hazırlamak, üretim, istihdam ve ihracat önündeki engelleri kaldırmaktır” dedi.
“İŞVEREN ÇALIŞANI MEMUR OLMA HEDEFİNDEN ÇIKARMALI”
AK Parti’nin 2002’den beri bu yönde tüm kadrolarıyla yaptığı tüm düzenlemelerle olağanüstü bir gayret içinde olduğunu ifade eden Kabakcı, “Bizler de millet olarak bu gayreti daha verimli hale getirmeliyiz. İşveren olarak teşvik talebi yerine dünyayı takip etmek, uygun alanlara yatırım yapmak, birleşmek, güçlenmek olmalıdır. İşveren, işçisine az para vererek kazanmak yerine onları eğitmek, aileye katmak, kaliteyi önemsemek, uzun soluklu düşünmek, az kazanmak ama sürekli kazanmak ve marka olma yönünde gayret içinde olmalıdır. İnsanımızı memur olma hedefinden çıkarmalı, bir meslek sahibi olmalı, uzmanlaşmalı, bir firmaya ve iş yerine girmeyi aileye eş tutup oradan emekli olmayı düşünmeli, alın terinin kutsallığına yeniden iman etmeli, zengin fakir işveren işçi tasarruf etmeye yönelmeliyiz. Sayın Başbakanımızın 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat hedefi ancak bu yolla hedefine ulaşacaktır. 2071’de çocuklarımıza güçlü bir Türkiye bırakacaksak Türkiye üretmeli, Türkiye üretmeye ve ihraç etmeye yönelmelidir” dedi. Konya sanayisinin işçi aradığını da vurgulayan Kabakcı, işçi ve elaman bulma konusunda sanayicilerin sıkıntı içerisinde olduğunu kaydetti.
“2023 HEDEFİNE YOĞUNLAŞTIK”
Kabakçı, “30 Eylül 2012 tarihinde yüksek bir katılımla Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda 4. Olağan Büyük Kongremizi büyük bir coşkuyla, büyük bir başarıyla, tam bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirdik. Kongrede Konya’mız, parti prensipleri doğrultusunda İl Kongremizde seçilen il delegelerimiz, milletvekillerimiz ve ayrıca 2 bin 500’ü aşkın teşkilat mensubu tarafından temsil edilmiştir. Rahmetli Neşet ERTAŞ’ın dizelerinde ifade edildiği gibi 14 Ağustos 2001'den bu güne kadar gönülden gönüle giden bu aşk, milyonlarca maşukunu bu dava yoluna düşürmüştür” diye konuştu.
Kongrede gösterilen 2071 hedefinin çok önemli olduğunu dile getiren Kabakcı, “Bugün uluslararası arenada hiçbir siyasi parti böylesine uzun, böylesine güçlü, böylesine inançlı bir hedef ortaya koymamıştır. AK Parti iktidarından önce bir yıl, bir ay sonrasının planını yapamayan Türkiye'sinden bugün önce 2023 daha sonrasında da 2071 hedefleyen bir Türkiye’ ye kavuşmuş bulunmaktayız. Elbette bunun için önce istikrarı ve güveni tesis ettik. Ekonomiden altyapıya dış politikadan hukuka kadar demokrasinin standartlarına uygun bir yapılanmayı sağladık ve bütün gücümüzle de 2023 hedefimize yoğunlaştık” dedi.
Kongrede partilerinin yol haritasının özetlendiği 63 maddelik “AK Parti 2023 Siyasi Vizyonu-Siyaset, Toplum, Dünya’ adlı kitapçığın dağıtıldığını da hatırlatan Kabakcı, “Siyaset, toplum, dünya temelinde AK Parti 2023 siyasi vizyonu tüm dünyada bir siyaset manifestosu olarak algılanmakta ve okunmaktadır. Siyaset temellendirmesinin alt başlıklarında; muhafazakar demokrat siyasi kimlik, anayasa ve haklar ileri demokrasi, siyaset kurumu, siyasi partiler, seçimler, siyasi sistem, yeni anayasa, hukuk ve adalet, temel hak ve özgürlükler, milli birlik ve kardeşlik süreci, terörle mücadele ve iç güvenlik. Toplum Temellendirmesinin alt başlıklarında; sosyal politikalar, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik, sağlık, eğitim ve kültür, ekonomi, yerel yönetimler ve şehircilik. Dünya temellendirmesinin alt başlıklarında; dünya ve dış politika vizyonu, küresel etkinlik, yeni bir coğrafya tasavvuru, küresel barış, Avrupa Birliği, Arap devrimleri, Kıbrıs, savunma, meseleleri ele alınmış ve değerlendirilmiştir. Kamuoyu ile paylaşılan bu vizyon ve misyon, “Büyük Millet Büyük Güç Hedef 2023¨ anlayışı ile şekillenmiştir. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet çınarının gölgesinde 2071 ufku gösterilmiştir. Bu büyük bir hedeftir” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA