• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Baloğlu gündemi değerlendirdi
11 Mart 2013 Pazartesi 12:04

Mustafa Baloğlu gündemi değerlendirdi

Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, AKP Konya İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu,  AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dündar ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Ak ile birlikte AKP Konya İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Konyalı'lara önemli müjdeler veren Baloğlu,  Akşehir'in Afyon'a dahli konusunda ise, "Biz malumunuz üzere büyükşehilerin kapsamının genişletilmesiyle ilgili bir yasa çıkardık. Bu yasanın içerisinde bir hüküm var, 750 bin nüfusun üzerindeki iller büyükşehir olmaya hak kazanır.  Misal olarak Ordu ilimiz, 2011 araştırmalarında 710 bin nüfusa sahipti. Bugün nüfus ile ilgili yapılmış olan çeşitli çalışmalar neticesinde Ordu'nun nüfusu 760 bine ulaştı. Eski İç İşleri Bakan'ımız Sn. İdris Naim Şahin Bey'in önderliğinde Ordu ilimizin de büyükşehir yapılşmasıyla ilgili bir kanun teklifi verildi. Ama söz konusu kanun teklifi ne komisyonda ne de genel kurulda görüşülmedi. Böyle bir gündem oluşunca, saygıdeğer milletvekilimiz Halil Ürün'de Afyon ile ilgili böyle bir konuyu gündeme getirdi. Bu konuyla ilgili dikkat ederseniz hiç polemiğe girmek istemedim, özellikle kaçındım. Çünkü ben Akşehir doğumlu bir Konya milletvekiliyim. Bizim Konya siyasetimizde gerek İl Teşkilatımız'ın gerek milletvekili arkadaşlarımızın böyle bir gündemi yok." dedi.

HIZLI TREN MÜJDESİ
Eylül ayında Ankara-İstanbul arası hızlı tren seferlerinin başlayacağını söyleyen Baloğlu, "Başbakan Erdoğan, 24 Mart'ta Eskişehir'e giderek, Konya-Eskişehir arası hızlı tren seferlerini de başlatacak. Konya'nın diğer illerle irtibatını kuvvetlendirmek için elimizden gelen gayreti sarfediyoruz." dedi.

SAĞLIKTA ÖNEMLİ YATIRIMLAR
2002 yılında nitelikli hasta yatak oranının yüzde 9 iken bu oran 2012 yılında yüzde 39’a çıktığını belirten Baloğlu, "Fakat hala 74 bin yatağın yenilenmesi ve nitelikli hale getirilmesine ihtiyaç vardır. Bu model ile bu hedefe varmak daha kolay ve hızlı olarak gerçekleşecektir. Bu modelle şehrimizde Karatay bölgesinde planlanan 850 yataklı hastanemizin de en kısa sürede inşa süreci başlayacaktır." dedi. Baloğlu, Beyhekim Devlet Hastanesinin uzun zamandır devam eden MR cihazı sorununun da, yakında yapılacak ihale ile ortadan kalkacağını söyledi. Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi müjdesini de veren Baloğlu, "Yapılacak ağız ve diş sağlığı merkezi binası Konya ilçeleri ile beraber çevre illerde hizmet verecek bölge diş hastanesi niteliğinde olacaktır. " dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA