• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Akıştan yeni yıl mesajı
30 Aralık 2012 Pazar 11:57

Mustafa Akış'tan yeni yıl mesajı

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, yeni yıl mesajı yayınladı.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, yeni yıl mesajı yayınladı.
Konya Milletvekili Mustafa Akış mesajın da ülkede her alanda yaşanan olumlu gelişmelerin, mutlu ve müreffeh Türkiye hedefine bir adım daha yaklaştırdığını bildirdi.
Akış, yayımladığı yeni yıl mesajında "Öncelikle 2013 yılının, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını bolluk, bereket, barış ve huzur dolu bir yıl olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Geride bıraktığımız 2012 yılı özgürleşme, demokratikleşme ve kalkınma yolunda önemli adımlarının atıldığı bir yıl olmuştur. Aziz vatandaşlarımızdan aldığımız güç ile 2013 yılında da ülkemizi daha ileriye taşıyabilmenin gayreti ve çalışması içerisinde olacağız. Dün olduğu gibi bugün de, ülkemizin yükselmesinden, birlik ve beraberliğinden rahatsız olan şer güçleri olabilir. Ancak, AK Parti iktidarı olarak hedefimiz, hiç kimsenin etnik kimliğine bakmadan, sen ben ayırımı yapmadan, insan hak ve özgürlüklerinin alabildiğince yaşandığı ve herkesin gıpta ile baktığı güçlü bir Türkiye'dir. Hükümetimiz, 2012 yılı içerisinde demokrasimizin, insan hak ve özgürlüklerinin güçlenmesi, ülkemizin gelişmesi için çok sayıda yasal düzenlemeyi iktidarı ve muhalefetiyle hayata geçirmiştir. Milli irademizin sembolü olan Meclisimizin aldığı her karar, ülkemizin daha demokratik ve özgür bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Çağdaş dünyanın saygın bir üyesi olan Türkiye, bugün küresel ve bölgesel boyutta barış ve istikrara katkıda bulunan çok yönlü dış politika izleyen, geniş bir coğrafyada etkinliği olan ve dostluğu aranan bir ülkedir. Bölgesinde bir yıldız gibi parlayan Türkiye'nin yeni hedefi Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'te dünyanın 10. büyük ekonomisi haline gelmektir. Bu hedefe ulaşmak için kalkınma hamlelerimizi kesintisiz sürdürmemiz, demokrasimizin daha iyi işletilmesi konusunda çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Aziz Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerleyen Türkiye, kalkınarak güçlenmeyi sürdürecek; dünyanın önde gelen gelişmiş ülkeleri arasında hak ettiği yeri mutlaka alacaktır. Türkiye'nin sahip olduğu genç ve dinamik nüfusu, girişimcileri, köklü kurumları, sivil toplum örgütleri ve her alandaki zengin potansiyeli bu çabalarımızı hayata geçirmede bizlere güç vermektedir. Milletimizin sağduyusu, özverisi ve sorunların aşılması yolunda gösterdiği birlik ve dayanışma, güçlü Türkiye'nin en önemli güvencesidir. İnanıyorum ki 2013 yılı, demokrasinin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, huzurun, refahın, mutluluğun, bolluğun, bereketin ve yaşam standardının daha da artacağı bir yıl olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2013 yılının ülkemiz, milletimiz, devletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya dileklerimle tüm hemşerilerime selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA