• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muşta Merhamet konulu seminer verildi
07 Mart 2015 Cumartesi 17:50

Muş'ta 'Merhamet' konulu seminer verildi

muş Lale eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği’nin ‘Değerler Eğitimi’ projesi kapsamında Muş Kız İmam Hatip Lisesi’nde ‘Merhamet’ adı altında seminer verildi.

muş Lale eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği’nin ‘Değerler Eğitimi’ projesi kapsamında Muş Kız İmam Hatip Lisesi’nde ‘Merhamet’ adı altında seminer verildi.


Muş Lale Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan bir protokol çerçevesinde Muş’ta bulunan tüm liseleri kapsayan ‘Değerler Eğitimi’ Projesi Muş Kız İmam Hatip Lisesi’nde yapılan seminerle tamamlandı. Proje kapsamında son lise olan Muş Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan seminere İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş Lale Der Yönetim Kurulu Başkanı Ferzende Saygın, milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Seminerin sunumunu Muş Lale Der Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Bal yaptı. Açılış konuşmasından sonra öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, bu tür projelerin Muş Lale Der gibi sivil toplum kuruluşları ve kurumunun işbirliği içerisinde yapılmasının ne kadar önemli olduğunu, gençlerin topluma ve sosyal hayata pozitif katkı sağlayabilmeleri için bu tür projelerin devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.


Kız öğrencilerin daha fazla bilinçli olmasına dikkat çeken Arslan, “Bu Milli Eğitim Bakanlığımızın uyguladığı bir projedir. Değerler eğitimi konusunda, merhamet, arkadaşlık, yardım severlik gibi konularda öğrencilerimizin çocuklarımızın ve siz gençlerimizin bilinçli şuurlu aklı başında olarak yetişmesi amaçlanmaktadır. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda derki, yetişen gençler memleketin duygusuna düşüncesine değerlerine sahip olması gerekir. İnsanı insan yapan değerlere sahip olması gerekir. Özellikle siz kız öğrencilerimizin daha bilinçli daha duyarlı olması lazım. Özellikle toplumlarda her şeyi kabullenen değil doğrulara sahip çıkan savunan gençler olmanız gerekir. İlerde anne aday adaylarısınız. Bir evde eğer erkek eğitimli ise bir kişi eğitimlidir. Eğer anne eğitimli ise bütün aile eğitimlidir. Dolaysıyla toplum eğitimli olacaktır. Ben umut ediyorum sizde böyle yetişeceksiniz. Sorumluluk sahibi olan bireyler olarak ileride güzel hizmetler yapacaksınız. Ben teşekkür ediyorum bu projede emeği geçen Lale Der derneğimizin yöneticilerine, öğretmen arkadaşlarımıza, bizleri kırmayan seminer veren üniversite hocalarımıza teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


Muş Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Din ve Felsefe Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şirin Gül tarafından merhamet konulu bir sunum yapıldı. Seminer sonrası Dernek Başkanı Ferzende Saygın uygulanan proje hakkında bilgiler verdi. Projenin 17 lisede uygulandığını, bu proje kapsamında yapılan seminerlerle yaklaşık 2 bin öğrenciye ulaşıldığını söyleyen Saygın, amaçlarının toplumuyla barışık sevgiyi ve saygıyı bilen, sosyal iletişimi güçlü bir gençlik, değerlerine sahip çıkan faydalı bir nesil yetişmesi için katkı sunmak olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA