• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADın bölgesel kahvaltıları devam ediyor
27 Ekim 2010 Çarşamba 12:49

MÜSİAD'ın bölgesel kahvaltıları devam ediyor

MÜSİAD Konya Şubesi üyeleri rutin olarak gerçekleştirdikleri bölgesel kahvaltılar kapsamında bir araya gelmeye devam ediyor.
Çeşitli zamanlarda bölgesel olarak yapılan kahvaltı programlarında bir araya gelen MÜSİAD Konya Şubesi üyeleri bu kez de 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgelerindeki üyeleriyle ASC Metal Endüstri San. Ve Tic. A.Ş.’de buluştular. Kahvaltıya MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya Milletvekilleri Hasan Angı, Mustafa Kabakçı, TSE ve KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ile çok sayıda üye katıldı.
 

 
Kahvaltıda misafirlere bir selamlama konuşması yapan Başkan Aslan Korkmaz; gücün ve başarının birlik ve beraberlikle olacağına inandıklarını kaydederek sözlerine şöyle devam etti: “Bölgesel kahvaltılardan amacımız; üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı arttırmak ve bu vesileyle çapraz ticareti geliştirmektir. Zaman zaman çeşitli bölgelerde yer alan üyelerimizi bir araya getirerek yaptığımız bu organizasyonlarda hem ülke gündemine ilişkin, hem de Konya gündemine ilişkin fikir alış verişlerinde bulunuyoruz. Ayrıca üyelerimizin de görüş ve önerilerini dikkate alarak MÜSİAD olarak daha neleri yapabilirizi tartışıyoruz. Faydasına çok inandığımız bu organizasyonlardan birine bugün ev sahipliği yapan ASC Endüstri işletme sahibi Ömer Şen’e teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu yeni yatırımının da hem kendisine, hem Konya’mıza hem de ülkemize fayda getirmesini Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Kahvaltı organizasyonuna ev sahipliği yapan ASC Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen ise misafirleri işletmesinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni yatırımı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. ASC Endüstri’nin 2007 yılında Konya Organize Sanayi Bölgesinde 91.000 m2 toplam alanda kurulduğunu söyleyen Şen; “hidrolik sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan işletmemizde, tarım traktörleri, araç üst ekipmanları, endüstriyel hidrolik uygulamalarına yönelik döküm gövdeli pompalar, alüminyum gövdeli pompalar ve gerotor tipi hidromotorların tasarımı tamamlanmış, testler yapılmıştır. Deneme üretimlerimize devam etmekte olup, Ocak 2011’de seri üretime geçeceğiz. Seri üretimle birlikte üretimimizin % 75’ini yurt dışına ve 50’den fazla ülkeye kaliteli ürün, rekabetçi fiyatlar ve zamanında teslimat anlayışıyla ihraç edeceğiz” dedi.

2011 yılında başlayacakları seri üretimle birlikte işletmenin 2015 yılı hedeflerini de sıralayan Ömer Şen; “ASC Endüstri hedefini 1.000.000 adet / yıl olarak belirlemiştir. Faaliyette olan ilk hattımızın yıllık kapasitesi 140.000 adet / yıl’dır. Kapasite artırımı için tüm altyapı, eylem planı ve projeleri hazır olan ASC Endüstri 2015 yılı hedefine adım adım yaklaşmaktadır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA