• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan PANKOBİRLİKe destek
23 Eylül 2011 Cuma 14:58

MÜSİAD'dan PANKOBİRLİK'e destek

Ziyarette Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker'in marka olarak Konyalıların gururu olduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz,
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya Ticaret Borsası Başkanı (KTB) Uğur Kaleli ile MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş, Şeker Kurulu Üyeliği görevine seçilen Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Hamdi Bağcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Ziyarette Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker’in marka olarak Konyalıların gururu olduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “ Türkiye ve Uluslar arası piyasalarda birçok ürünü üreten Konya Şeker iştiraklerinin, gerek istihdama gerekse üretime sağladığı katkı takdire şayandır” dedi.
 
 Konuşmasında PANKOBİRLİK seçimlerine de değinen MÜSİAD Başkanı Korkmaz, “Çiftçilerimizin alın teri ile kurup büyüttüğü PANKOBİRLİK, yine çiftçilerimizin birlikteliği ile bu zamana kadar en doğru şekilde idare edildi. PANKOBİRLİK seçimlerinde çiftçi temsilcilerinin kendi gelecekleri için en doğru seçimi yapacakları kesindir. Demokrasilerde çoğul kanaati ve yetkisinin önemi aşikârdır. Bu nedenle seçimlerin ertelenmesi birliğin iradesine ters düşmektedir” şeklinde konuştu.
 
 Konya Ticaret Borsası (KTB) Uğur Kaleli de sözlerine Şeker Kurulu Üyeliği görevine seçilen Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkası Hamdi Bağcı’yı tebrik ederek başladı.
 
 Konya Şeker Fabrikasının, Konya tarımının gelişmesi açısından büyük önemi olduğuna vurgu yapan KTB Başkanı Kaleli, “ Özellikle pancar ekicileri her geçen gün büyüyen Konya Şeker iştirakleri sayesinde üretimlerini daha kaliteli olarak arttırır duruma gelmişlerdir. Bu nedenle Konya Şeker Fabrikası iştiraklerinin Konya çiftçisi için önemi büyüktür” dedi.
PANKOBİRLİK seçimlerinin ertelenmesinin çiftçinin hür iradesine ters düştüğünü belirten Kaleli, “Bakanlık tarafından ertelenen PANKOBİRLİK seçimleri, kurumun kendi işleyişi ve çiftçimizin kendini ifade edebilmesi için eksiklik olmuştur. Seçimle kendi yönetimini oluşturan bir kurumun seçimlerini ertelemek çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Bu nedenle PANKOBİRLİK seçimleri en kısa zamanda yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı ve Şeker Kurulu Üyesi Hamdi Bağcı, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve Konya Ticaret Borsası Başkanı (KTB) Uğur Kaleli’ye çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA